Reklama

Marcin Piątkowski z Mielca znalazł się na liście najbardziej utalentowanych innowatorów, przedsiębiorców i liderów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Listę opublikował amerykański magazyn Forbes.

[Not a valid template]

 

Forbes w tym roku po raz pierwszy opublikował europejskie wydanie listy „30 under 30”, czyli listy najbardziej utalentowanych innowatorów, przedsiębiorców i liderów, którzy nie ukończyli 30. roku życia.

Wśród wyróżnionych w kategorii „Industry” znalazł się Marcin Piątkowski, przedsiębiorca z Mielca, pomysłodawca JIVR Bike – inteligentnego składanego roweru elektrycznego, który ma rewolucjonizować sposób poruszania się po mieście.

Dzięki mechanizmowi składania, JIVR Bike można z łatwością zabrać ze sobą do metra, autobusu czy samochodu, co jest bardzo istotne szczególnie w dużych metropoliach, gdzie w drodze do pracy wykorzystuje się różne środki transportu.

JIVR Bike nie posiada łańcucha, a mechanizm napędowy ukryty jest w ramie, dlatego nie ma ryzyka pobrudzenia ubrania. JIVR Bike dodatkowo napędzany jest silnikiem elektrycznym wyposażonym w akumulator. Pełne naładowanie wbudowanego akumulatora zajmuje jedynie 90 minut.

JIVR Bike jest również wyposażony w nowoczesną technologię iBeacon. To pierwszy tego typu rower na świecie.

To kolejne ważne wyróżnienie dla Marcina Piątkowskiego. W 2015 r. znalazł się na liście „35 under 35” przygotowanej przez MIT Technology Review, za „połączenie pięknego designu z najnowszą technologią tworząc wyjątkowy produkt z międzynarodowym potencjałem”.

(mak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: