Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wykonawców folklorystycznych do udziału w XIII Podkarpackim Przeglądzie Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych „Do Korzeni”. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. 

Przegląd „Do Korzeni” organizowany jest w Rzeszowie nieprzerwanie od 2008 roku. To nie tylko okazja do prezentacji oraz promocji wykonawców folklorystycznych z całego Podkarpacia, ale przede wszystkim ukazanie bogactwa regionalnej sztuki ludowej oraz związanych z nią tradycji.

– Ze względu na trwającą sytuację epidemiczną, wydarzenie po raz pierwszy zagości w internecie i zrealizowane zostanie w całości w formie online – poinformował Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury. 

Spośród zgłoszonych grup folklorystycznych, jury wyłoni zwycięzcę w kategorii „Kapele Ludowe” oraz zwycięzcę w kategorii „Zespoły Śpiewacze”. Jury oceni dobór repertuaru, opracowanie muzyczne, autentyzm muzyki ludowej oraz ogólny wyraz i walory artystyczne występu. Dodatkowo, na Facebooku wybrany zostanie zdobywca „Nagrody Publiczności”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W Przeglądzie mogą wziąć udział kapele ludowe, których skład powinien być zgodny z wzorami regionu oraz zespoły śpiewacze z akompaniamentem z terenu Podkarpacia.

Zgłoszenia uczestników w postaci nagrań video i wypełnionej dokumentacji przyjmowane są do 11 listopada, natomiast finał Przeglądu odbędzie się w niedzielę 29 listopada o godz. 16:00 na facebookowym profilu Rzeszowskiego Domu Kultury. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama