Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Kierowcy zniecierpliwieni brakiem możliwości przejazdu przez przejazd kolejowo-drogowy przy ulicy Konopnickiej w Rzeszowie. 

„Przejazd jest zamknięty od lata 2018 r. i z informacji wówczas przekazywanych miał być zamknięty do końca 2018 r. Jest już marzec, a końca prac tam nie widać. Kiedy zostanie ponownie otwarty? To spory skrót dla chcących przejechać w kierunku ul. Marszałkowskiej i Rycerskiej” – napisała do nas Renata, Czytelniczka Rzeszów News. 

Przebudowa przejazdu przy ul. Konopnickiej jest częścią większej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych, która obejmuje też modernizację stacji Rzeszów Główny oraz budowy nowego przystanku kolejowego Rzeszów Zachodni nad al. Wyzwolenia i przebudowę wiaduktu przy ul. Batorego. Inwestycja pochłonie ponad 200 mln zł.  

Prace podzielono na etapy. W rejonie przejazdu przy ul. Konopnickiej, jak informuje Dorota Szalacha z PKP PLK, trwają w tej chwili prace torowe i sieciowe, dlatego przejazd jest wyłączony z ruchu samochodowego. Piesi mają zapewnione tymczasowe przejście przez skrzyżowanie. Modernizacja przejazdu ma się zakończyć w pierwszej połowie br.

– Nigdy nie zapowiadaliśmy zakończenia w 2018 r. – przekonuje Dorota Szalacha. Finał wszystkich prac kolejowych jest przewidziany na połowę 2021 roku. Przedstawiciele PKP PLK twierdzą, że dzięki przebudowie przejazdu przy ul. Konopnickiej przekraczanie skrzyżowania drogi z torami będzie sprawniejsze i bezpieczniejsze. 

– Wymieniona zostanie nawierzchnia przejazdu z płyt betonowych wielkogabarytowych na płyty gumowe małogabarytowe. Będzie również nowa nawierzchnia na dojazdach do przejazdu. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa zapewnią też nowe urządzenia ostrzegające przed nadjeżdżającym pociągiem, o wysokiej niezawodności – przekazuje nam Dorota Szalacha. 

Oprócz wspomnianych inwestycji, ze stacji Rzeszów Główny zostanie zdemontowana zabytkowa kładka, którą zastąpi tunel, łączący południową stronę z północną częścią miasta. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

12 KOMENTARZE

 1. Stolica innowacji może zniesie działanie BUS PASA na Marszałkowskiej i Warszawskiej do czasu oddania przejazdu na Konopnickiej? W końcu cały ruch kumuluje się teraz na tej arterii? Panie Prezydencie? Jest Pan tam? BUS PAS do czasowego zamknięcia!

 2. Nieczynny jest przejazd przez Konopnickiej i po jednym pasie odcięty jest przejazd Aleją Wyzwolenia.
  Przez modernizację sieci kolejowej odcięto dwie drogi przejazdowe więc są korki przez kumulację ruchu. Nikt tego nie mógł przewidzieć.

 3. Sam przebuduj przejazd w weekend…. Powodzenia. Pewnie u siebie nawet furtki wejściowej nie pomalowałeś przez 30 lat a czepiasz sie innych. Prace są zakrojone na szerszą skalę niż ty mały robaczku jesteś w stanie zobaczyć stojąc nad dwoma kamyczkami… Przy przejeździe konopnickiej. A w sumie narzekaj se dalej… Co masz do roboty oprócz przeglądania facebooka i pisania głupot…

 4. Masz rację… Przepraszam. Nieczynny do końca roku 2018, to przecież nie mogło oznaczać że będzie czynny z początkiem roku 2019. Jak można było zinterpretować tak nieopatrznie tę informację:/ Faktycznie, ten 31.12.2018 to mógłbyć taki „pośredni termin nieczynności”. Odwołuję co napisałem w poprzedniej wiadomości o pani Dorocie i przepraszam.

 5. Sam jesteś kłamcą… była informacja ze przejazd bedzie nieczynny do konca roku… A nie ze bedzie zakonczenie prac.

 6. Dobrze mówi… Była tablica ze przejazd bedzie nieczynny do konca 2018… I był nieczynny. Zgodnie z informacją. Teraz nadal jest nieczynny i żadnej tablicy ze bedzie otwarty nie było. Może Pani podać komentatorów o zniesławienie… Powodzenia i życzę pomyślnych prac przy przejeździe. Wolę poczekać i żeby było bezpieczniej i bez fuszerki szybkiej i odhaczonej w excelu na zielono… Niestety nasze społeczeństwo strasznie głupie się zrobiło odkąd wprowadzono naukę zarządzania projektami. 70-siąt harmonogramów i 30-ści ecxceli z gantta czartami zarządzanymi przez 28 managerów nie uwzględniają tego wszystkiego co miał kiedyś w głowie jeden zwykły kierownik z 25-cio letnim doświadczeniem,który nie zmieniał co 2 miesiące roboty aby pokazać swój progress w rozwoju zawodowym słitkoleżankom z HR-u.

 7. Dorota Szalacha jest kłamcą. Na przejeździe widniała informacja o zakończeniu prac do końca roku 2018. Chyba że ta informacja nie była potwierdzona przez Dorotę Szalachę i Dorota Szalacha nie odwiedzała budowy przez co nie widziała tej informacji to odwołuję że jest kłamcą. Jeżeli tak było to Dorota Szalacha nie jest również osobą kompetentną wypowiadać się, a informacje o zakończeniu prac do końca 2018 zamieścił ktoś kiedyś dla żartu.

 8. stolica innowacji? trzy lata droga zamknięta bo nie potrafią przebudować głupiego przejazdu kolejowego? skandal…

 9. Wypadało by mieć pojęcie pisząc w temacie.Może dziennikarze błednie informowali o terminie otwarcia przejazdu raczej nikt z pkp bo maja wszystko w dokumentacjach co i ile bedzie trwało to jest gruby remont obejmujacy wiele robot i przejazd jest tylko małym fragmentem.Co do kamieni sa elementem wymienianego podtorza akurat tam roboty posuwają sie bardzo płynnie,mosty kladli po nocach pracujac nawet w swieta takze maruderzy rozsadku odrobine ,zrozumienia dla czyjejs ciezkiej pracy. No i jak cos to rozpieprzony!!!!!

 10. Często tam przechodzę i tam się nic nie dzieje. Ogarnijcie w końcu ten przejazd a nie rozpiepszony i kamieni kupa zamiast to naprawić!

Comments are closed.