Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

W piątek (16 czerwca) po godz. 18:00 kierowcy będą mogli już korzystać z przebudowanego przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej w Rzeszowie – poinformował ratusz. 

– Inwestycję udało się zakończyć szybciej niż pierwotnie zakładano – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Jak dodał, przebudowa przejazdu była częścią rozbudowy ok. kilometrowego odcinka ulicy Warszawskiej, który po zakończeniu prac będzie miał cztery pasy ruchu, nowe chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie, kanalizację deszczową.

Prace na przejeździe kolejowym na ul. Myśliwskiej rozpoczęły się 5 czerwca. Mieszkańcy osiedli Pogwizdów Nowy i Miłocin Św. Huberta musieli korzystać z objazdów.

– Roboty polegały m.in. na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem kolejowym, poszerzeniu przejazdu kolejowego wraz z przebudową przepustu i odtworzeniem konstrukcji drogowe – poinformował Artur Gernand. 

Advertisement

Pierwotnie prace miały trwać do 20 czerwca, ale udało się je zakończyć szybciej. Z przejazdu na ul. Myśliwskiej kierowcy będą mogli znów korzystać od piątku (16 czerwca), od godz. 18:00. Autobusy MPK na swoje zwyczajowe trasy wrócą w sobotę.

Przebudowa ul. Warszawskiej kosztuje 33,5 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć do końca  2023 r. Jest współfinansowana z rządowego funduszu „Polski Ład”. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama