Z pewnością wielu z nas skorzystało choć raz z usług przewozowych kierowców „na aplikację”. Jak się okazuje, nie wszyscy z nich spełniają obowiązujące przepisy. Co ujawniły policyjne kontrole?
Kontrole na rzeszowskich drogach
Rzeszowska policja wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, przeprowadzili w miniony piątek akcję kontroli kierowców.
– Policjanci, we współpracy z funkcjonariuszami innych służb, realizowali na terenie Rzeszowa działania ukierunkowane na kontrole kierujących, którzy wykonują przewóz osób „na aplikację”. Mundurowi przyglądali się pojazdom, które są przeznaczone do zarobkowego przewozu osób. Podczas kontroli drogowych sprawdzali między innymi dokumenty, stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących – przekazuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.
Niepokojące wyniki kontroli – co wykryli funkcjonariusze?
Wyniki prewencyjnych działań mogą zaskakiwać. Korzystając z takich przejazdów klienci powinni czuć się bezpiecznie i być pewnymi, że pojazd spełnia wszystkie normy prawne. Jak jest w rzeczywistości?
Okazało się, że podczas 41 kontroli pojazdów wykonujących zarobkowy transport drogowy osób ujawniono aż 18 wykroczeń. W związku z tym posypały się mandaty. Było to spowodowane niewłaściwym stanem technicznym, brakiem obowiązkowego wyposażenia (w tym gaśnic), niekorzystaniem z pasów bezpieczeństwa, jazdę bez wymaganych świateł i przekroczenie dopuszczalnej prędkości.
Funkcjonariusze zatrzymali też jeden dowód rejestracyjny z uwagi na niewłaściwy stan techniczny pojazdu, a także jedno prawo jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.
(oprac. MK)
Czytaj więcej:
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.







![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)

![„Oszukać przeznaczenie” – wersja podkarpacka. Potężne drzewo runęło na auto [WIDEO Z WNĘTRZA POJAZDU] drzewo spadło na samochód podkarpacie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/03-oszukac-przeznaczenie-podkarpacie-widacz-e1764462195598-218x150.jpg)

![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)








![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)