Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News
Reklama

Jest w centrum miasta i od kilku lat nie może się doczekać remontu. W internecie ruszyła zbiórka podpisów pod petycją o odnowienie Ogrodu Miejskiego im. Solidarności w Rzeszowie. 

Marcin Deręgowski, miejski radny Platformy Obywatelskiej, wciąż zabiega o remont parku przy ul. Dąbrowskiego. – Ta inwestycja jest ciągle przekładana. Należy w końcu zabezpieczyć w budżecie pieniądze na ten cel – uważa Deręgowski.

W październiku planuje on złożyć do ratusza wniosek wraz z podpisami mieszkańców, którzy popierają modernizację parku. Petycja (link – TUTAJ) znajduje się na facebookowej grupie „Parki Rzeszów”, którą Marcin Deręgowski założył jeszcze w ub. r. Petycję będzie można też podpisać podczas akcji na przełomie września i października, która odbędzie się w parku przy ul. Dąbrowskiego. 

“To miejsce spotkań rodziców z dziećmi, osób starszych – wszystkich mieszkańców miasta. Chcemy, by po latach, w których inwestycja ta była spychana na dalszy plan, wreszcie została zrealizowana” – postuluje radny PO. 

W petycji jest mowa o konieczności budowy w parku nowych ścieżek i wymianie starych, budowie fontanny w niecce dawnego stawu, wymianie oświetlenia, ławek i koszy oraz stworzenia ogrodów kwaterowych. Jest również postulat budowy nowego placu zabaw. 

Szanse na to, że uda się zarezerwować pieniądze na inwestycję jeszcze w tym roku są jednak niewielkie. Koszt odnowienia ogrodu oszacowano na około 7 mln zł. – Są jeszcze przecież procedury przetargowe. Zanim się skończą, będzie grudzień, a wtedy prac nikt nie zacznie – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Pieniądze na remont parku ratusz planuje zapisać do budżetu miasta na 2019 rok. W tej chwili trwają nad nim prace. 

Zdjęcie: Facebook.com / Rzeszowskie Parki

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. W ostatnich miesiącach wypadło z realizacji wiele inwestycji zaplanowanych na rok 2018/2019. Nie są to tylko zlecenia na budowę albo przebudowę obiektów czy dróg ale dużo wypadło zleceń na projekty zlecone przez MZD.Z tego wynika, że albo są tak niefachowo przygotowane do przetargu albo są zlecane jedynie propagandowo bo tak sobie mieszkańcy zażyczyli na spotkaniach albo może jest problem z narastającym zadłużeniem miasta gminy Rzeszów.Co ciekawe do niektórych miasto dokłada dodatkowe środki finansowe a inne zlecenia wypadaja na lata.Tłumaczenie że władze miasta chciały coś zrobić ale nikt się nie zgłosił na przetarg albo cena była za wysoka nie przekonuje już mieszkańców miasta.

Comments are closed.