Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News

Jest w centrum miasta i od kilku lat nie może się doczekać remontu. W internecie ruszyła zbiórka podpisów pod petycją o odnowienie Ogrodu Miejskiego im. Solidarności w Rzeszowie. 

Marcin Deręgowski, miejski radny Platformy Obywatelskiej, wciąż zabiega o remont parku przy ul. Dąbrowskiego. – Ta inwestycja jest ciągle przekładana. Należy w końcu zabezpieczyć w budżecie pieniądze na ten cel – uważa Deręgowski.

W październiku planuje on złożyć do ratusza wniosek wraz z podpisami mieszkańców, którzy popierają modernizację parku. Petycja (link – TUTAJ) znajduje się na facebookowej grupie „Parki Rzeszów”, którą Marcin Deręgowski założył jeszcze w ub. r. Petycję będzie można też podpisać podczas akcji na przełomie września i października, która odbędzie się w parku przy ul. Dąbrowskiego. 

„To miejsce spotkań rodziców z dziećmi, osób starszych – wszystkich mieszkańców miasta. Chcemy, by po latach, w których inwestycja ta była spychana na dalszy plan, wreszcie została zrealizowana” – postuluje radny PO. 

W petycji jest mowa o konieczności budowy w parku nowych ścieżek i wymianie starych, budowie fontanny w niecce dawnego stawu, wymianie oświetlenia, ławek i koszy oraz stworzenia ogrodów kwaterowych. Jest również postulat budowy nowego placu zabaw. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Szanse na to, że uda się zarezerwować pieniądze na inwestycję jeszcze w tym roku są jednak niewielkie. Koszt odnowienia ogrodu oszacowano na około 7 mln zł. – Są jeszcze przecież procedury przetargowe. Zanim się skończą, będzie grudzień, a wtedy prac nikt nie zacznie – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Pieniądze na remont parku ratusz planuje zapisać do budżetu miasta na 2019 rok. W tej chwili trwają nad nim prace. 

Zdjęcie: Facebook.com / Rzeszowskie Parki

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama