Zdjęcie: Centralne Biuro Śledcze Policji

8 osób podejrzanych m.in. o przemyt marihuany z Czech zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa. Cztery osoby dostały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wpadł też lider.

Śledztwo prowadzone przez rzeszowskich policjantów nadzoruje śląski oddział Prokuratury Krajowej. Dotyczy ono zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się obrotem znacznymi ilościami narkotyków. Z ustaleń CBŚP wynika, że grupa działała od grudnia 2017 roku do kwietnia 2018 roku na terenie Polski.

– Narkotyki z Czech były przemycane do Polski, a następnie rozprowadzano je na terenie kraju, głównie Śląska – twierdzi Centralne Biuro Śledcze Policji. 

Policjanci uderzyli w grupę w minionym tygodniu. Zatrzymali 8 osób w wieku od 22 do 28 lat i zabezpieczyli niewielkie ilości narkotyków. Jednemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, a także wprowadzania ich do dalszej dystrybucji.

Pozostali zatrzymani dostali zarzuty dotyczące m.in. wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości marihuany, wprowadzania narkotyków do obrotu, czy posiadania środków odurzających. Trzy osoby tymczasowo aresztowano, cztery mają dozory policyjne, zakazy kontaktowania się z określonymi osobami i zakazy opuszczania kraju. 

Podejrzanym grozi nawet 15 lat więzienia. – Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie – poinformowała Prokuratura Krajowa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama