Zdjęcie: Materiały prasowe

Chcecie odpocząć od zgiełku miasta i zakosztować klimatu wieków średnich? Przyjdźcie w niedzielę 28 lipca na VIII Piknik Średniowieczny w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. 

Do czasów średniowiecznych przeniesie was grupa rekonstrukcyjna Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego. W cieniu klasztornych krużganków będzie można zobaczyć m.in. walki rycerskie, pokazy tańców, stroje damskie i męskie z epoki, będzie można spróbować sił w pojedynku ze średniowiecznym wojownikiem, jak również pod bacznym okiem łucznika postrzelać z łuku do tarczy.

Będą również pokazy dawnego rzemiosła i konkurencje sprawnościowe, a dzieci wezmą udział w warsztatach średniowiecznych. – Jak co roku polecamy warsztaty miecznika, gdzie będzie można wykonać z bezpiecznych materiałów miecz rycerski. Zapraszamy też m.in. na warsztaty kaligrafii, czy iluminacji średniowiecznych – zachęca Rafał Kocoł, kierownik Działu Historycznego z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Pierwsze 300 osób (za okazaniem kupionego biletu) będzie mogło wybić kopię dawnej monety – samemu lub z pomocą. Wstęp na VIII Piknik Średniowieczny w Muzeum Okręgowym przy ul. 3 Maja kosztuje 8 zł. Piknik potrwa od godz. 14:00 do 19:00.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama