Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na siódmy już Piknik Średniowieczny. Będzie można przenieść się w czasy średniowiecza, epokę mężnych rycerzy i nadobnych niewiast.

Tą niecodzienną podróż w czasie i przestrzeni muzeum umożliwi wspólnie z grupą rekonstrukcji historycznej – Zakonem Rycerzy Boju Dnia Ostatniego. Ci zacni rycerze nauczą wszystkich chętnych władania mieczem, łukiem oraz ubiorą w średniowieczną zbroję.

W cieniu muzealnego dziedzińca odbędą się: walki rycerskie (co godzinę), pokazy mody męskiej i damskiej oraz gry i zabawy, które były rozrywką podczas pokoju. Wszyscy będą mogli podejrzeć pracę powroźnika czy spróbować liczyć na abaku (średniowiecznym kalkulatorze), a także wykonać własnoręcznie miecz podczas warsztatów dla najmłodszych.

Pierwsze 300 osób będzie mogło wybić dla siebie średniowieczną monetę. Piknik Średniowieczny odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie (ul. 3 Maja 19) w niedzielę 22 lipca od godz. 14:00 do 19:00. 

Wstęp: 8 zł. Zakup biletu uprawnia do wejścia na piknik, uczestnictwa w warsztatach oraz do zwiedzenia wszystkich wystaw muzealnych, w tym ekspozycji „Tobie Ojczyzno. Z dziejów oddziałów podhalańskich”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. “W cieniu muzealnego dziedzińca odbędą się:” Pierwsza klasa podstawówki się kłania. Skończyłeś szkołę za masło czy ciocia była dyrektorem?

  2. Widać, że w Muzeum nigdy Pan nie był. Zdjęcie zrobione jest w wirydarzu, w budynku, gdzie odbywają się przeważnie takie imprezy. Warto zaglądnąć 😉

Comments are closed.