Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Już 16 kwietnia będziecie mogli zagrać w Venineth – grę indie, która zabierze was w kosmos. Stworzył ją Venineth Team, niewielka grupa doświadczonych twórców gier z Rzeszowa.

Venineth to podróż tajemniczego przedstawiciela starożytnej kosmicznej cywilizacji, który zostanie poddany wielu próbom. Na drodze swojej wędrówki spotka wiele zagadek i niebezpieczeństw, odwiedzi wiele malowniczych światów i opuszczonych obcych struktur.

Gra poprowadzi was przez ponad 20 różnych środowisk – planety, księżyce, asteroidy, gazowe giganty, stacje orbitalne i megastruktury stworzone przez obcych. Toksyczne jeziora, rzeki lawy, kaniony i skały będą utrudniać znalezienie drogi, a zagadki oparte na fizyce o zróżnicowanych mechanikach na pewno będą wyzwaniem i zapewnią rozrywkę na kilka, a nawet kilkanaście godzin.

Ponad dwie godziny przestrzennej muzyki, wypełnionej brzmieniami analogowych syntezatorów składa się na oryginalną ścieżkę dźwiękową Venineth. Całość materiału została skomponowana na potrzeby gry przez EchoRay, artystę tworzącego w szerokim spektrum gatunków muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Kompozycje powstawały w dzikich zakątkach wschodniej Europy, gdzie obcowanie z przyrodą inspiruje i przybliża do odległych kosmicznych światów.

Wydawcą projektu jest Monad Rock, rzeszowskie niezależne studio indie, w którego skład wchodzą doświadczeni twórcy gier komputerowych, twórcy Summer Funland – wirtualnego wesołego miasteczka, którzy aktualnie pracują nad dynamiczną grą akcji – Blunt Force. 

Venineth znajdziecie na Steam. Regularna cena to 69,99 zł, a na start dostaniecie 10-procentowy rabat. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: