Scenki teatralne związane z historią ulicy 3 Maja, pieczone ziemniaki, wystawa starych przedmiotów, powóz z końmi – to tylko część atrakcji podczas „Spaceru po Pańskiej” w Rzeszowie, który odbędzie się w najbliższą sobotę (19 grudnia).

„Spacer po Pańskiej” organizuje I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie oraz Estrada Rzeszowska. Ulica 3 Maja zostanie w tym dniu przeniesiona w XIX wiek, w czasy, gdy nosiła nazwę Pańska.

– To jedyna i niepowtarzalna okazja, aby w XXI wieku przenieść się w czasie i poczuć klimat XIX wieku – zachęcają organizatorzy do udziału w „Spacerze po Pańskiej”.

„Spacer…” odbędzie się w sobotę. Początek o godz. 11:00. W programie imprezy scenki teatralne związane z tematyką historii ulicy 3 Maja i całego Rzeszowa. Na dziedzińcu I LO będą także pieczone ziemniaki. Organizatorzy przewidzieli też wystawę starych przedmiotów w I LO, powóz z końmi. Atrakcji będzie jeszcze więcej.

Advertisement

– Przyjdź i dobrze baw się razem z nami – informują organizatorzy. Impreza potrwa do godz. 14:00.

„Spacer po Pańskiej” to część inicjatywy realizowanej przez uczniów z I LO w ramach projektu „Młodzież {dla} Miasta”. Celem „Spaceru…” jest podniesie świadomości mieszkańców Rzeszowa oraz zaznajomienie ich z historią obecnej ulicy 3 Maja.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama