Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Gdy ci smutno, gdy ci źle, na kabaret wybierz się, albo zrób sobie przerwę, „Przerwę na Kabaret” z Formacją Chatelet, Kabaretem K2 oraz  Andrzejem Grabowskim. To właśnie ta „fantastyczna szóstka” w październiku do łez rozbawi rzeszowską publiczność w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Jesienią, gdy pada deszcz, bywamy w nienajlepszych humorach, dlatego warto zrobić sobie przerwę od tej melancholii, ale nie byle jaką, najlepiej – na kabaret. Daleko nie będzie trzeba iść – można po prostu pojawić się w Filharmonii Podkarpackiej. Tam lekarze, wybitni specjaliści, odpowiednią dawkę endorfin nam wstrzykną prosto ze sceny.

O czym mowa? O autorskim programie „Przerwa na kabaret”,  który  powstał przy współpracy trzech kabaretowych podmiotów: Formacja Chatelet, Kabaret K2 oraz  Andrzej Grabowski.

Tych pierwszych chyba nie trzeba przedstawiać kim są, ale dla formalności, Formacja Chatelet to niepoprawni optymiści i wieczni buntownicy – ciągle wierzą, że poprzez kabaret zmienią świat i odkryją u ludzi nowe kontynenty świadomości. Robią to już od niemal 17 lat. Najwięcej przyjemności sprawia im dawanie przyjemności [cokolwiek to znaczy].

Obecny skład to Adam Małczyk – sceniczny przywódca, Michał Pałubski – człowiek guma i sceniczny kameleon czyli, popularny „Buba” oraz Barbara Tomkowiak. Ich najpopularniejsze skecze to: „Urząd Pracy”, „Taksówkarz”, „Pierwsza randka”, „Zakład matrymonialny”.

Kabaret K2 twierdzi, że ich formację tworzą dwa typy o ksywce „Barciś” i „Mimi”, czyli Bartosz Klauziński i Michał Zenkner. Co robią? Piszą skecze. Po co? Aby widza rozbawić, ale jak się okazuje – nie tylko.

„Staramy się, żeby nasze skecze były „o czymś”. Jednak jest to staranność nienachalna, unikamy dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie” – twierdzą członkowie Kabaretu K2. Ich  popularne skecze to: „Bar Kretyn – Swojska Chata”, „Rumpologia, czyli wróżenie z pośladków”, „Królewski koniuszy”.

Został jeszcze on, Andrzej Grabowski, znany też jako „Ferdek Kiepski”, który jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów ostatniego półwiecza. Typowo słowiańska „uroda”, brzuszek i łysinka, a także wiek – sprawiły, iż twórcy sitcomu „Świat według Kiepskich” powierzyli mu w 1999 roku rolę głównego bohatera.

Ponadto Grabowski wystąpił w kilkudziesięciu filmach i serialach kreując zawsze mocne i wyraziste postaci bohaterów. Na scenie kabaretowej jest intelektualną eksplozją humoru. Jego monologi od lat do łez rozśmieszają zgromadzoną na widowni publiczność.

I to właśnie ta „fantastyczna szóstka” będzie dosłownie „stawać na głowie”, aby rozśmieszyć rzeszowską publiczność do łez już 14 października o godz. 16:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

W związku z tym, że dzień ten będzie też Dniem Nauczyciela to mottem przewodnim całego programu będzie szeroko pojęta edukacja.  „Tego nie zobaczycie ani w telewizji, ani w internecie a jedynie na żywo w Rzeszowie!” – zapewniają kabareciarze.

„Przerwę…” w przerwie między występami, poprowadzą Basia Tomkowiak i Adam Małczyk. Bilety do nabycia: od 85 do 95 zł w kasie Filharmonii, Trasie Podziemnej oraz na edmaart.pl, abilet.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl i kabaretowebilety.pl.

„Przerwie…” patronuje Rzeszów News. Dla naszych Czytelników mamy cztery pojedyncze zaproszenia na pokaz kabaretowy. Aby je zdobyć należy wymienić skład Formacji Chatelet i przesłać go na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. W tytule wiadomości trzeba wpisać „Chatelet”. Na Wasze odpowiedzi czekamy do niedzieli 10 września do godz. 20:00. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama