przestrzen-biurowa-rzeszow
Źródło: hushoffice.com

W dobie coraz szybszego tempa życia, większego nacisku na lepsze wyniki, dbałość o zdrowie i zadowolenie pracowników staje się niezwykle ważna. Większość pracodawców zaniedbuje jadnak jeden z kluczowych elementów wpływających na emocje zatrudnionych osób – przestrzeń biurową.

Często zapominają, że odpowiednio zaprojektowane i zaaranżowane miejsce pracy może stanowić solidną podstawę dla dobrego samopoczucia zespołu, wpływając pozytywnie na jego emocje, a tym samym na efektywność. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak stworzyć przestrzeń biurową, która zapewnia wygodę fizyczną, ale także pomoże pracownikom zachować równowagę emocjonalną.

Głośne biuro typu open space może prowadzić do zachwiania równowagi emocjonalnej 

Biura typu open space, które na pierwszy rzut oka wydają się sprzyjać twórczej wymianie myśli i spontanicznym interakcjom między pracownikami, to rozwiązanie popularne w wielu korporacjach. Jednak taka organizacja przestrzeni często ma negatywny wpływ na równowagę emocjonalną. Stałe, niekontrolowane dźwięki – od rozmów kolegów, przez dzwonienie telefonów, po szum komputerów i drukarek – mogą prowadzić do nadmiernego stresu i zmęczenia. Ponadto, brak prywatności, bycia ciągle obserwowanym, powodują uczucie niepokoju. Długotrwałe działanie tych czynników może zakłócić równowagę emocjonalną, prowadząc do obniżenia wydajności, wzrostu absencji i nawet do problemów zdrowotnych. Dlatego tworząc przestrzeń biurową, warto zwrócić szczególną uwagę na aspekty akustyczne i możliwość zapewnienia prywatności.

przestrzen-biurowa-rzeszow
Źródło: hushoffice.com

Trudności z pracą w ciszy na open space 

Pracownicy o innych typach osobowości różnią się pod względem radzenia sobie z emocjami w sytuacjach trudnych i stresujących. Spotykamy osoby z natury opanowane i spokojne oraz wysoce emocjonalne, dlatego praca w ciszy w otwartym biurze może być wyzwaniem. Pomimo dostępności różnych technologii do tłumienia hałasu, zarówno ludzkie rozmowy, jak i dźwięki pochodzące od urządzeń elektronicznych, często zakłócają koncentrację, prowadząc do frustracji, zmęczenia i stresu.

Interesującym rozwiązaniem, które warto wprowadzić do biur open space, są kabiny akustyczne Hushoffice. Te mobilne przestrzenie są idealne dla osób potrzebujących miejsca do skupienia, wykonywania obowiązków w ciszy czy też uspokojenie emocji po trudnej rozmowie z klientem, szefem lub współpracownikiem. 

Przestrzeń osobista w biurach typu open space

Biurowe budki akustyczne hushHybrid to nowoczesne podejście do przestrzeni osobistej. Oferują indywidualne, izolowane miejsce do pracy, zapewniające optymalne warunki do skupienia, pozwalając na uniknięcie zakłóceń charakterystycznych dla otwartego biura. Wyposażone w ergonomiczne stanowisko pracy, regulowane oświetlenie i system wentylacji, stwarzają przestrzeń dopasowaną do preferencji i wygodnego wykonywania zadań, takich jak rozmowa wideo, praca przy komputerze, negocjacje biznesowe online. 

Budki akustyczne dzięki swoim właściwościom dźwiękochłonnym zwiększają komfort pracy, ale również przyczyniają się do poprawy ogólnego klimatu w biurze. Pozwalają pracownikom na chwilowe odcięcie się od hałasu i zgiełku, dając im możliwość pracy w spokoju i skupieniu. To niezmiernie ważne dla zachowania zdrowia psychicznego i emocjonalnej stabilności.

Pracuj tak, jak lubisz – możliwość wykonywania zadań w komfortowych warunkach

Obowiązki mogą negatywnie wpływać na emocje pracowników, nie tylko w sytuacji stresowej, gdy coś nie idzie po ich myśli, ale także kiedy jest im niewygodnie. Rozdrażnienie pojawia się często w momencie niesprzyjających okoliczności wykonywania trudniejszych zadań np. gdy jest za głośno, za ciemno, zbyt zimno lub gorąco.

Dzięki indywidualnemu ustawieniu wydajnej wentylacji i oświetlenia w kabinie akustycznej hushMeet można pracować tak, jak się lubi. Tapicerka oraz podwójna szyba z folią akustyczną skutecznie pochłaniają dźwięki. Przez zmianę otoczenia i poprawę skupienia, można zwiększyć produktywność, jednocześnie zmniejszając stres i poprawiając samopoczucie. Ta elastyczność przekłada się na równowagę emocjonalną w pracy.

przestrzen-biurowa-rzeszow
Źródło: hushoffice.com

Strefa odpoczynku i rozwiązywania problemów

W gonitwie codziennych obowiązków, deadlinów, spotkań z klientami, pracownicy zapominają o efektywnym relaksie. Bez regularnego odpoczynku co 60-90 minut, utrzymanie wysokiej wydajności i dobrych wyników bywa stresujące i emocjonalnie wyczerpujące. 

Przerwy są kluczowe dla zachowania zdolności analitycznych, poznawczych oraz kreatywności. Bez nich ludzie zaczynają pracować wolniej, mniej efektywnie, a to prowadzi do frustracji i dodatkowego stresu. W tym kontekście kilkuosobowe kabiny akustyczne hushMeet, wyposażone w wygodne sofy, stają się idealnym miejscem do odpoczynku, ale także do rozwiązywania problemów.

Nawet kwadrans spędzony w ciszy i spokoju może przynieść pozytywne efekty. Luźna rozmowa z innymi osobami, czy moment relaksu zaskakująco poprawia efektywność na spotkaniach albo przynosi szybkie rozwiązanie problemu. Emocje często zaburzają prawdziwy obraz sytuacji, dlatego zamiast nerwów i frustracji lepiej poprosić o wsparcie przełożonych lub współpracowników.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama