Reklama

Tańczysz, malujesz, a może na czymś grasz? To świetnie się składa, bo właśnie dla takich osób, które są u progu swojej kariery, Rzeszowski Dom Kultury przygotował bezpłatne warsztaty. Zgłoszenia trwają do 18 września.

„Przestrzeń dla młodej sztuki”  to propozycja z Rzeszowskiego Domu Kultury dla młodych artystów, którzy ukończyli 16. rok życia. To właśnie z myślą o nich zostały przygotowane  bezpłatne warsztaty, których zadaniem będzie doskonalenie posiadanych umiejętności.

– „Przestrzeń dla młodej sztuki” ma służyć temu, aby pomóc ukształtować się artystycznie młodym twórcom, aby ich sztuka zyskała większą wartość – wyjaśnia Daniel Czarnota z RDK.

Dlatego w ramach „Przestrzeni…” przeprowadzone zostaną tematyczne warsztaty, doskonalące umiejętności uczestników w trzech odrębnych sekcjach: plastycznej (23-24 września), tanecznej (23-24 września) oraz muzycznej (30 września-1 października).

Warsztaty odbywać się będą w filiach RDK. Muzyczne w filii “Słocina”, taneczne – “Biała”, plastyczne – “Zalesie”.

Szkolenia zostały tak pomyślane, aby młodzi artyści skorzystali jak najwięcej, dlatego będą oni swoje umiejętności szlifować pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów.

Każda sekcja na zakończenie warsztatów będzie miała za zadanie również przygotować w swojej dziedzinie imprezę. I tak muzycy zagrają koncert, plastycy przygotują wystawę, a tancerze zatańczą breakdance.

Dla wszystkich uczestników projektu przygotowane zostaną dodatkowo profesjonalne warsztaty z organizacji i promocji inicjatyw artystycznych (8 października).

„Przestrzeń dla młodej sztuki” to jeden z siedmiu zwycięskich wniosków konkursu, który został ogłoszony w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa. Jest on realizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach w Rzeszowie mogą się zgłaszać do 18 września br. Karta zgłoszenia oraz regulamin projektu dostępne na stronie www.rdk.rzeszow.pl.  Zgłoszenia należy przesyłać na adres: katarzyna.madera@rdk.rzeszow.pl. Warsztaty są bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona.

 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: