Tańczysz, malujesz, a może na czymś grasz? To świetnie się składa, bo właśnie dla takich osób, które są u progu swojej kariery, Rzeszowski Dom Kultury przygotował bezpłatne warsztaty. Zgłoszenia trwają do 18 września.

„Przestrzeń dla młodej sztuki”  to propozycja z Rzeszowskiego Domu Kultury dla młodych artystów, którzy ukończyli 16. rok życia. To właśnie z myślą o nich zostały przygotowane  bezpłatne warsztaty, których zadaniem będzie doskonalenie posiadanych umiejętności.

– „Przestrzeń dla młodej sztuki” ma służyć temu, aby pomóc ukształtować się artystycznie młodym twórcom, aby ich sztuka zyskała większą wartość – wyjaśnia Daniel Czarnota z RDK.

Dlatego w ramach „Przestrzeni…” przeprowadzone zostaną tematyczne warsztaty, doskonalące umiejętności uczestników w trzech odrębnych sekcjach: plastycznej (23-24 września), tanecznej (23-24 września) oraz muzycznej (30 września-1 października).

Warsztaty odbywać się będą w filiach RDK. Muzyczne w filii „Słocina”, taneczne – „Biała”, plastyczne – „Zalesie”.

Szkolenia zostały tak pomyślane, aby młodzi artyści skorzystali jak najwięcej, dlatego będą oni swoje umiejętności szlifować pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Każda sekcja na zakończenie warsztatów będzie miała za zadanie również przygotować w swojej dziedzinie imprezę. I tak muzycy zagrają koncert, plastycy przygotują wystawę, a tancerze zatańczą breakdance.

Dla wszystkich uczestników projektu przygotowane zostaną dodatkowo profesjonalne warsztaty z organizacji i promocji inicjatyw artystycznych (8 października).

„Przestrzeń dla młodej sztuki” to jeden z siedmiu zwycięskich wniosków konkursu, który został ogłoszony w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa. Jest on realizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach w Rzeszowie mogą się zgłaszać do 18 września br. Karta zgłoszenia oraz regulamin projektu dostępne na stronie www.rdk.rzeszow.pl.  Zgłoszenia należy przesyłać na adres: katarzyna.madera@rdk.rzeszow.pl. Warsztaty są bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona.

 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama