Przestrzeń kwadratowa dla Rzeszowa. Projekt w programie Lechstarter. Głosujcie!

Czy w tym roku w Rzeszowie powstanie oryginalna instalacja, które będzie otwartym miejscem kultury i relaksu? Tak, jeśli zagłosujecie na projekt Jakuba Szczęsnego w czwartej edycji programu Lechstarter. 

 

W poniedziałek, 15 kwietnia, rozpoczęło się ogólnopolskie głosowanie na projekty zgłoszone do Lechstartera. Do udziału w głosowaniu zachęca Fundacja Rzeszowska.

Chcemy dać mieszkańcom Rzeszowa przestrzeń pełną możliwości, w której będą mogli się realizować i relaksować. Chcemy przestrzeni tętniącej życiem, bez nadęcia, funkcjonalnej, wpisującej się w tkankę miejską i z dobrą atmosferą – mówi Bartłomiej Gancarczyk, wiceprezes Fundacji Rzeszowskiej.

Konkurencja jest spora. Do boju stanęło 15 organizacji pozarządowych z całego kraju. Tylko trzy z nich będą zwycięzcami. – Tylko wsparcie rzeszowskiej społeczności może sprawić, że instalacja Jakuba Szczęsnego powstanie akurat w Rzeszowie – twierdzi Gancarczyk.

IV edycja Lechstartera została udoskonalona. Tym razem producent piwa – wraz z architektem Jakubem Szczęsnym i Filipem Springerem wyszedł naprzeciw potrzebom mieszkańców i przygotował trzy projekty miejskich przestrzeni, które łączą w sobie wspólne spędzanie czasu, kulturę, sztukę, nowoczesny i funkcjonalny design.

Niezmienna pozostaje kwota. Lech na realizację projektów przeznacza 1 mln zł. 

Jakub Szczęsny jest jednym z najbardziej cenionych polskich architektów. Specjalizuje się w dziedzinie małych przestrzeni. Przy tworzeniu projektu dla Lechstartera wykorzystał swoje doświadczenie we współpracy z organizacjami pozarządowymi i stworzył oryginalny projekt obiektu, który można wpasować w różne konteksty przestrzenne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Projekt „Przestrzeni kwadratowej” wybrano dla Rzeszowa. Ma kształt kwadratu z wewnętrznym dziedzińcem. Stalowa konstrukcja nadaje projektowi lekkości, natomiast geometryczne, materiałowe zadaszenie, to nie tylko element, który wyróżnia projekt, ale również zapewni schronienie przed słońcem czy deszczem. Wykorzystanie nierdzewnych i przeciwdeszczowych komponentów umożliwia korzystanie z przestrzeni w każdych warunkach, a sama konserwacja instalacji jest łatwa w utrzymaniu.

Do kwadratu wprowadzimy zieleń – rośliny będą piąć się po nylonowych linkach tworzących ścianki boczne. Zieleń dopełni też przestrzeń wokół konstrukcji. Będzie to idealne miejsce spotkań, warsztatów, prób. Zorganizujesz tu np. pokaz filmu czy koncert. Każdy chętny będzie mógł wykorzystać przestrzeń na swoje pomysły  mówi Bartłomiej Gancarczyk.

Aby w Rzeszowie powstała „Przestrzeń kwadratowa” konieczne są Wasze głosy. Można głosować codziennie do 20 maja. Są dwa sposoby. Pierwszy na stronie lechstarter.pl. Wchodzimy w zakładkę „Głosuj” i wybieramy miasto „Rzeszów”. Podajemy adres mailowy, następnie klikamy w link weryfikacyjny, który otrzymaliśmy na wskazany e-mail.

Można też głosować za pomocą aplikacji na Facebooku fanpage’a marki Lech, wybieramy z listy rozwijanej miasto „Rzeszów” i klikamy „Głosuje”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama