Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Tylko jedna firma zgłosiła się do przetargu na opracowanie dokumentacji rozbudowy trzeciego etapu ul. Jana Pawła II w Rzeszowie. Przetarg unieważniono, bo cena była za wysoka.

Przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji rozbudowy trzeciego odcinka  ulicy Jana Pawła II od Ustronnej do Budziwojskiej pod Pomnik Grunwaldu w grudniu ub. r. ogłosił Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

– Przetarg unieważniliśmy, ponieważ otrzymaliśmy tylko jedną ofertę. Przekraczała ona znacznie kwotę, którą planowaliśmy wydać na ten cel – wyjaśnia Andrzej Świder, dyrektor MZD.

Firma, która zagłosiła się do przetargu, za wykonanie dokumentacji zażyczyła sobie 258 tys. zł. Ratusz na ten cel planował wydać 200 tys. zł. Trzeci odcinek ul. Jana Pawła II ma długość ok. 1,7 km. Mają powstać nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodniki, ścieżki rowerowe, kanalizacja deszczowa, odwodnienia.

Nowy przetarg drogowcy zamierzają ogłosić w ciągu najbliższych kilku dni.

Z kolei na drugi etap rozbudowy ul. Jana Pawła II – od Św. Antoniego do Ustronnej – drogowcy mają już projekt budowlany. Ten odcinek ma około 840 metrów i według planów, ma zostać zmodernizowany jeszcze w tym roku. Trzeci etap rozbudowy ul. Jana Pawła II zaplanowano na lata 2018-2019.

Według drogowców, po zakończeniu pełnej modernizacji ul. Jana Pawła na prawie 4-kilometrowym odcinku zwiększy się bezpieczeństwo kierowców, a także pieszych i rowerzystów. W ub. r. do użytku został oddany pierwszy, ponadkilometrowy zmodernizowany odcinek – od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego. Te roboty wykonywała firma Skanska. Inwestycja kosztowała ok. 9,6 mln zł.

Skanska wybudowała cztery nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodnik po prawej stronie o szerokości dwóch metrów i dwukierunkową, drugą w Rzeszowie po ul. Iwonickiej, ścieżkę pieszo-rowerową z czerwonego betonu asfaltowego po lewej stronie o szerokości trzech metrów.

Powstały też specjalne krawężniki integrujące z wypustkami. Dzięki nim, osoby niewidome pod stopą czują, że znajdują się przy krawędzi jezdni.

Skanska zmodernizowała również ponad 30-metrowy odcinek ul. Miejskiej oraz 130-metrowy odcinek ul. Senatorskiej. Przebudowano także skrzyżowanie z ul. Senatorską z ul. Miejską, oraz cztery wloty skrzyżowań z ul. Jana Pawła II.

Wybudowano też kanalizacją deszczową i odwodnienia, które będą odprowadzać wody do Wisłoka. Wzdłuż ulic zostały przebudowane głębokie i niebezpieczne rowy. Dzięki nowej kanalizacji mieszkańcy dzielnicy Budziwój nie będą narażeni na podtopienia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.