Zdjęcie: Inwestycje-Rzeszow.pl

Do przetargu na modernizację Placu Śreniawitów w Rzeszowie stanęły dwie firmy. Przetarg unieważniono, ponieważ oferty dwukrotnie przewyższały kwotę, którą ratusz zamierzał przeznaczyć inwestycję.

Do przetargu przystąpiły firmy Strabag z Pruszkowa oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Oferta Strabagu za modernizację placu Śreniawitów wyniosła ponad 2 mln zł a MPDiM – 2,3 mln zł. Rzeszowski magistrat zakładał, że na inwestycję wyda niecały 1 mln zł.

– Postępowanie przetargowe unieważniliśmy ze względu na to, że obie złożone oferty w znaczący sposób przekraczały kwoty, które zamierzaliśmy wydać na realizację inwestycji – tłumaczy Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

– Nowy przetarg ogłosimy jeszcze w tym tygodniu. Unieważnienie pierwszego postępowania nie wpłynie na termin realizacji robót. W dalszym ciągu podtrzymujemy, że modernizację Placu Śreniawitów chcemy zrealizować w okresie wakacyjnym – dodaje.

Nawierzchnia Placu Śreniawitów ma zostać sfrezowana, następnie ma być  na nią nałożone trzy warstwy asfaltu wraz z siatką wzmacniającą tzw. geosiatką. Prace z tym związane potrwają około trzech tygodni. Podobne rozwiązanie zastosowano ponad 10 lat temu na al. Powstańców Warszawy i tam, mimo, że jeżdżą także ciężarówki, kolein nie ma.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kluczowy węzeł komunikacyjny w centrum miasta, z którego kierowcy jeżdżą w kierunku Mostu Zamkowego, ulic Hetmańskiej i Dąbrowskiego dziennie pokonuje ok. 30 tysięcy samochodów. Nie ma w nim dziur, asfalt nie jest popękany, ale jazda przypomina jazdę po muldach, na co w ub. r. zwrócili uwagę kolarze podczas Tour de Pologne.

– Zdając sobie sprawę, że codziennie przez plac przejeżdża mnóstwo samochodów,  prace budowlane zaplanowaliśmy na godz. 18:00-6:00. W ciągu dnia droga ma być przejezdna – wyjaśnia szef MZD.

Ekspertyzy, które ratusz do wykonania zlecił jeszcze w ub. r. wykazały, że główną przyczyną powstawania kolein na Placu Śreniawitów jest słabe podłoże. Kluczowy węzeł komunikacyjny w centrum miasta gruntowny remont przechodził 11 lat temu.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama