Przetarg na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S-19 na odcinku od węzła Sokołów Małopolski Północ do Stobiernej był prawidłowy – uznał prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

O braku naruszeń w postępowaniu przetargowym poinformowała Joanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Kolejnym etapem będzie wniesienie przez wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a następnie podpisanie umowy.

Najkorzystniejszą ofertę w tym postępowaniu przetargowym złożyło konsorcjum firm: Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. i Aldesa Construcciones S.A. Konsorcjum zaoferowało wykonanie inwestycji w ciągu 30 miesięcy z 10-letnią gwarancję jakości za prawie 290 mln zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Odcinek realizowany będzie w systemie „optymalizuj-projektuj-buduj”. Zakres prac obejmie wykonanie drogi o przekroju 2+1 i długości 12,5 km wraz z budową obiektów inżynierskich oraz węzła „Sokołów Małopolski” zlokalizowanego na drodze wojewódzkiej nr 875.

– Nowy odcinek S19 ominie Sokołów Małopolski od strony wschodniej i zostanie bezpośrednio połączy z oddanym już do ruchu odcinkiem S19 – informuje Joanna Rarus.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama