Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

33 ogródki letnie pojawią się w tym roku na Rynku w Rzeszowie. Najwięcej będzie ich miał hotel Bristol – 6. 

Miejska Administracja Targowisk i Parkingów w Rzeszowie rozstrzygnęła przetarg na wynajem powierzchni Rynku pod ogródki letnie. Przetarg, który się odbył 23 marca, miał formę licytacji. W tym roku cena za metr kwadratowy zaczynała się od 1,2 zł.

– Na Rynku będą 33 ogródki. Będzie je można ustawiać od 1 kwietnia. W umowach jest też zapis o tym, że ogródki będzie można ustawiać, gdy sytuacja epidemiologiczna i przepisy na to pozwolą – mówi Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

W czasie ewentualnego „ogródkowego lockdownu” przedsiębiorcy nie będą ponosić żadnych opłat. W poprzednich latach miasto na wynajmie powierzchni Rynku zarabiało w granicach 400 tys. zł. W tym roku sezon ogródkowy potrwa do 31 października. 

Najwięcej ogródków będzie miał hotel Bristol – 6. Dalej jest Lord Jack – 3. Po dwa – hotel Ambasadorski, Ceska Hospoda, Nora Aktora, Remont, Prohibicja, Coctail Culture, Soda i Zest. Pojedyncze ogródki będą miały: Bue Bue, Corner, Rdza, Pewex, Radość, Palce Lizać, Winiarnia Italia Da Bere i Kuk Nuk. 

Ogródki mogą być wyposażone w tzw. stoliki kawowe ułożone na przypominającym trawę „dywaniku” i kremowe parasole. W ogródku nie może być tzw. roll barów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama