Około 370 tys. zł dostanie firma AG Doradztwo i Projektowanie z Katowic, która wygrała przetarg na opracowanie dokumentacji przebudowy rzeszowskich deptaków.

Wreszcie miastu udało się rozstrzygnąć przetarg, który ciągnął się miesiącami. Aż czterokrotnie był rozpisywany i za każdym razem były jakieś problemy. A to nikt się nie zgłosił do dwóch pierwszych przetargów, a to firma AG Doradztwo i Projektowanie z Katowic w trzecim przetargu, jako jedyny oferent, nie złożyła w terminie brakujących dokumentów, a to w czwartym pojawiły się protesty rzeszowskiej firmy Promost, która wraz katowicką pracownią postanowiła przystąpić do przetargu.

Było ryzyko, że ratusz będzie musiał ogłosić piąty przetarg. Na szczęście tak się już nie stało. Oferta AG Doradztwo i Projektowanie z Katowic opiewała na ok. 370 tys. zł i tę właśnie ofertę ratusz ostatecznie wybrał. Katowicka firma na opracowanie dokumentacji przebudowy deptaków ma czas do końca czerwca przyszłego roku.

– Mamy zabezpieczone środki finansowe dotyczące dokumentacji projektowej. Jak ją otrzymamy, to wtedy będziemy wiedzieli, ile może kosztować przebudowa deptaków. Jeśli wszystko pójdzie z zgodnie planem, to po dwóch miesiącach będzie można wyłonić wykonawcę. Rozpoczęcie prac przewidujemy na lipiec-sierpień. Warunkiem jest zabezpieczenie pieniędzy – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Przebudowa deptaków (ul. 3 Maja, Kościuszki, Grunwaldzkiej) szacowana jest na ok. 5-6 mln zł. Inwestycja ma być zrealizowana w oparciu o zwycięską koncepcję firmy Pikul i Architekci z Jasła, która wygrała konkurs na opracowanie nowego wyglądu deptaków.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na deptakach, zamiast kostki, mają się pojawić granitowe płyty. Po obu stronach ulicy zostaną też posadzone drzewa. Koncepcja zakłada też ustawienie nowych kamiennych ławek z drewnianymi siedziskami, na których będą znajdować się tablice informacyjne o historii Rzeszowa. Podobne tablice mają być umieszczone w granitowych płytach chodnikowych.

Przebudowa deptaków ma się zacząć od ul. 3 Maja.

(sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama