Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Ratusz znów idzie na transportowe zakupy. Tym razem chce kupić co najmniej 40 nowych gazowych autobusów. Pierwsze mają się pojawić w Rzeszowie na przełomie 2020 i 2021 roku.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, miasto w piątek (17 maja) ogłosiło przetarg na zakup gazowych autobusów. – Mamy pełną infrastrukturę do obsługi tego typu pojazdów. Ponadto, gazowe autobusy są także ekologiczne, a na to stawiamy w pierwszej kolejności – mówi nam Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

ZTM chce zamówić 40 niskopodłogowych 12-metrowych autobusów napędzanych gazem. – Złożone przez nas zamówienie zakłada możliwość rozszerzenia liczby zakupionych pojazdów do 60 sztuk. Ile ich ostatecznie kupimy, to okaże się po rozstrzygnięciu przetargu – tłumaczy dyrektor Kowalska.

W autobusach ma się znajdować co najmniej 29 miejsc, w tym jedno przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i 4 dostępne z niskiej podłogi. Siedzenia, podobnie, jak we wszystkich miejskich autobusach, też muszą być obite niebieską tapicerką z godłem Rzeszowa.

Miasto na zakup gazowców chce przeznaczyć ponad 50 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie z planem, pierwsze pojazdy pojawią się w Rzeszowie na przełomie 2020 i 2021 roku. Nowe gazowce zastąpią te najstarsze, których obecnie ZTM ma 69.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: