Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie
Reklama

Pierwszy przetarg na przebudowę dworca podmiejskiego w Rzeszowie został unieważniony a drugi bardzo szybko ogłoszony. Ratusz liczy, że na początku sierpnia w końcu poznamy wykonawcę inwestycji.

– Ze względów formalnych musieliśmy unieważnić wcześniejsze postępowanie, ale nowy przetarg został już ogłoszony. Oferty przyjmujemy do 17 lipca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie planem to początkiem sierpnia będzie można już wyłonić wykonawcę – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Do pierwszego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma – ML System, która zaoferowała niecałe 20 mln zł. – To około 1,5 mln zł mniej niż przewidywaliśmy na inwestycję – mówiła wówczas Rzeszów News Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Dworzec Komunikacji Lokalnej, czyli tzw. dworzec podmiejski, znajduje się pod wiaduktem Śląskim niedaleko Galerii Rzeszów w centrum miasta. Z dworca korzystają głównie prywatni przewoźnicy, m.in. Polski Bus, czy PKS.

Od strony Galerii Rzeszów ma powstać nowy dwukondygnacyjny budynek do 200 m kw. a w nim poczekalnia, nowoczesna przechowalnia bagażów, punkt informacyjny, punkt sprzedaży biletów, dyżurka do obsługi ruchu, na poziomie -1 nowe toalety.

Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie
Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie

Na dworcu zostaną również zamontowane elektroniczne tablice o odjazdach i przyjazdach autobusów, powstanie parking rowerowy, a także parking, gdzie będzie można zaparkować samochód na kilkanaście minut.

Po modernizacji dworca, pasażerowie nie będą musieli wchodzić na płytę placu. Poszerzone zostaną chodniki wokół dworca, a przeszklone i zadaszone wiaty będą tworzyć swoisty wieniec.

Cały teren dworca będzie naszpikowany fotowoltaiką. Panele słoneczne, które będą pozyskiwać prąd, zostaną zamontowane w dachach wiat przystankowych. Zgromadzony prąd będzie wykorzystywany do wieczornego i nocnego oświetlenia dworca.

Nowy dworzec ma być wybudowany do końca 2018 roku. 

ZTM poszukuje także terenu, na który zostanie czasowo przeniesiony dworzec podmiejski w trakcie prowadzonych robót.

Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie
Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.