Zdjęcie: Materiały prasowe

Na parkingu Centrum Handlowego Auchan Krasne koło Rzeszowa sieć GreenWay Polska uruchomiła dwie ładowarki samochodów elektrycznych. 

Urządzenia umożliwiają ładowanie pojazdów prądem zmiennym (AC) o mocy do 22 kW. Moc ładowania uzależniona jest od parametrów auta. Z urządzeń mogą skorzystać kierowcy e-pojazdów zgodnych ze standardem AC Type-2. Ładowarki zainstalowano na bezpłatnym parkingu Auchan Krasne i można z nich korzystać przez całą dobę. 

– Zależy nam na tym, by nasze centrum handlowe było nie tylko wygodnym miejscem zakupów dla mieszkańców i podróżujących po Podkarpaciu, lecz także umożliwiało korzystanie różnorodnych, codziennych usług – mówi Aleksandra Mańka, menedżer w Auchan Krasne. 

– Stacje ładowania na terenie centrów handlowych w pełni wpisują się w potrzeby elektromobilnych kierowców – podkreśla Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ładowarki umożliwiają naładowanie baterii e-pojazdu w kilkadziesiąt minut. Korzystanie z ładowarek jest możliwe po zarejestrowaniu się na stronie www.greenwaypolska.pl. Ładowanie samochodów jest płatne, a cennik i regulamin korzystania z urządzenia znajduje się na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej operatora.

Kierowcy przyjeżdzający do Auchan Krasne, oprócz ładowarek e-samochodów, mogą również korzystać ze stacji benzynowej hipermarketu.  

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama