Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

100 tysięcy zł planuje wydać ratusz na projekt budowy wielopoziomowego parkingu przy basenach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

O tę inwestycję od wielu miesięcy postulują rzeszowscy radni Platformy Obywatelskiej. Jak bardzo potrzebne są dodatkowe miejsca parkingowe przy basenach ROSiR przy ul. Pułaskiego, mieliśmy okazję tego doświadczyć, gdy miasto latem 2018 roku otworzyło zmodernizowaną pływalnię. Zaparkowanie w pobliżu basenów graniczyło z cudem. Blokowane były miejsca pobliskiego osiedla, niszczono także zieleń. 

– Sezon letni pokazał, że budowa parkingu wielopoziomowego jest niezbędna, ponieważ mieszkańcy parkowali na osiedlu, trawnikach, a nawet w parku. Rodziny, które wybierają się na basen z dziećmi, nie są w stanie przyjechać autobusem, bo taka wyprawa wiąże się z zabraniem ze sobą wielu akcesoriów do pływania – mówi Jolanta Kaźmierczak, szefowa PO w Radzie Miasta. 

Apele o budowę parkingu wielopoziomowe przy basenach ROSiR podziałały na władze Rzeszowa. W budżecie miasta na 2019 rok została zapisana kwota 100 tys. na opracowanie koncepcji parkingu wielopoziomowego w miejscu istniejącego.

– Koncepcja pokaże, czy parking będzie miał dwa, czy trzy piętra i ile pojazdów będzie w stanie pomieścić. Na opracowanie koncepcji chcemy poświęcić przyszły rok – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. W tej chwili jeszcze nie wiadomo, ile kosztowałaby sama budowa parkingu. 

Radni PO apelują do ratusza, by podobny parking wybudowano także przy hali Podpromie. W budżecie na 2019 rok na ten cel nie przewidziano jednak żadnych pieniędzy, ale nie jest wykluczone, że taka koncepcja powstanie, gdy miasto znajdzie oszczędności z innych inwestycji. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

 1. W Rzeszowie tylko biura projektowe zarabiaja na zleceniach od miasta.Powstał projekt w 2016 roku Wisłokostrady,zlecono nawet wygrała społka z Rzeszowa naókoncepcji drogo ,,Trasy Połnocnej,, od ul.Warszawskiej do ul.Krakowskiej z wiaduktem nad torami i co i nic przetarg władze MZD unieważniły bo może wygrała nie ta społka co miała wygrać.A z projketem nad rozlewiskiem Wisłoka i mostem na 1050 metrów było podobnie też nie wygrała ta co miała wygrać i co dyrektor spółki znajomej,dyżurnej dla władz miasta złożył w ostatnim dniu skargę do KIO i sprawa sie rypła.Teraz władze miasta i nawiedzeni radni z klubu zwalają na opozycje i opieszałość władze wojewódzkie.

 2. Parking wielopoziomowy nie jest tam potrzebny, oprócz słonecznych Wekedów będzie sporadycznie używany, nie będzie pełnił żadnej roli w transporcie. Samochody osobowe są zagrożeniem miasta i nie powinny mieć przywilejów, a opłaty. Chcesz być wygodny to płać. Płatny parking przy ROSIR to rozwiązanie, uderzy cie po kieszeni to zaczniesz szukać alternatywnych połączeń (Rower, autobus, taxi) Parking wielopoziomowy jest potrzebny na ul. Piłsudskiego przy ur. Marszałkowskim , tworzą się tam korki, jest centrum przesiadkowe, galeria, źródła i cele podróży.
  Przepraszam bardzo ale, jak zagraniczni specjaliści znający się w temacie widzą nasze miasto to się śmieją. Gdzie sens, a gdzie logika ?

 3. A to dla czego nie rysowali jak trwała budowa basenów co ?

  Nie było mądrego w ratuszu aby to przewidzieć co ?

  To teraz bedzie sranie w banie : projekty/ koncepcje/ dywagacja i znowu kociokwik bo nie ma gdzie gabloty postawić
  i tak to sie dzieje w naszym mieście innowacji czy imitacji bo robią zawsze nie po kolei a od dupnej strony : O!

  Bo najpierw należało budować : parking a potem rozbudowywać baseny a teraz by wszystko było gotowe tak jak w cywilizowanych krajach świata a nie jak w grajdole .

Comments are closed.