Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

100 tysięcy zł planuje wydać ratusz na projekt budowy wielopoziomowego parkingu przy basenach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

O tę inwestycję od wielu miesięcy postulują rzeszowscy radni Platformy Obywatelskiej. Jak bardzo potrzebne są dodatkowe miejsca parkingowe przy basenach ROSiR przy ul. Pułaskiego, mieliśmy okazję tego doświadczyć, gdy miasto latem 2018 roku otworzyło zmodernizowaną pływalnię. Zaparkowanie w pobliżu basenów graniczyło z cudem. Blokowane były miejsca pobliskiego osiedla, niszczono także zieleń. 

– Sezon letni pokazał, że budowa parkingu wielopoziomowego jest niezbędna, ponieważ mieszkańcy parkowali na osiedlu, trawnikach, a nawet w parku. Rodziny, które wybierają się na basen z dziećmi, nie są w stanie przyjechać autobusem, bo taka wyprawa wiąże się z zabraniem ze sobą wielu akcesoriów do pływania – mówi Jolanta Kaźmierczak, szefowa PO w Radzie Miasta. 

Apele o budowę parkingu wielopoziomowe przy basenach ROSiR podziałały na władze Rzeszowa. W budżecie miasta na 2019 rok została zapisana kwota 100 tys. na opracowanie koncepcji parkingu wielopoziomowego w miejscu istniejącego.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Koncepcja pokaże, czy parking będzie miał dwa, czy trzy piętra i ile pojazdów będzie w stanie pomieścić. Na opracowanie koncepcji chcemy poświęcić przyszły rok – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. W tej chwili jeszcze nie wiadomo, ile kosztowałaby sama budowa parkingu. 

Radni PO apelują do ratusza, by podobny parking wybudowano także przy hali Podpromie. W budżecie na 2019 rok na ten cel nie przewidziano jednak żadnych pieniędzy, ale nie jest wykluczone, że taka koncepcja powstanie, gdy miasto znajdzie oszczędności z innych inwestycji. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama