Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Większa liczba miejsc dla kibiców na hali Podpromie, to większa liczba samochodów na parkingu. Już dziś wiadomo, że podczas meczów, czy dużych imprez nie ma gdzie postawić samochodu. Czy lekiem na ścisk okaże się parking wielopoziomowy?

Obecnie parking przy  Podpromiu może pomieścić ok. 350 samochodów. Na co dzień taka liczba miejsc wystarczająca. Problem z parkowaniem rozpoczyna się wówczas, gdy na hali odbywają się mecze lub większe masowe imprezy. Wówczas goście wydarzeń swoje samochody muszą zostawiać przy m.in. przy Filharmonii Podkarpackiej, przy ulicach Lenartowicza, Hetmańskiej czy Szopena, bo przy hali brakuje miejsc.

Na ten problem podczas ostatniej sesji Rady Miasta zwrócił uwagę Marcin Dęręgowski z Platformy Obywatleskiej, który w tej sprawie zwrócił się z pisemnym zapytaniem do Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, czy nie warto pomyśleć nad tym, aby  zwiększyć liczbę miejsc parkingowych przy Podpromiu. Szczególnie, że miasto chce rozbudować halę m.in. poprzez zwiększenie liczby miejsc na widowni z 4,3 tys. do 7,3 tys.

„W związku z planowaną rozbudową hali sportowej Podpromie, a także budową kompleksu wieżowców na Olszynkach i innymi inwestycjami w bliskiej okolicy hali (hotel, blok wielorodzinny) proszę o rozważenie propozycji budowy parkingu wielopoziomowego na Podpromiu, poprzez nadbudowę dwóch poziomów nad istniejącą płytą parkingu” – napisał Deręgowski.

A co na to ratusz? Miejscy urzędnicy zdają sobie sprawę z tego, że podczas masowych imprez w hali Podpromie brakuje miejsc parkingowych. Już nawet  cztery lata temu  myślano nad tym, aby wybudować w tym miejscu parking wielopoziomowy, ale wówczas się to nie opłacało.

– Ówczesne technologie pozwalały na to, aby parking poszerzyć zaledwie o kilka miejsc – wspomina Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Niemniej jednak, technologie budowy parkingów się zmieniły. Chcemy teraz zlecić specjalistom opracowanie koncepcji, która zaprezentuje nam, jak mogłaby wyglądać rozbudowa, ile dodatkowych kondygnacji mogłoby się pojawić, jak wyglądałyby wjazdy i wyjazdy na parking – dodaje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przypomnijmy, że oprócz dodatkowych miejsc obecne strefy wejściowe do hali, po obu jej stronach, zostaną zburzone i powstaną nowe. W środku zmieni się kształt trybun – będą zaokrąglone. Powstaną też nowe trybuny w miejscu, gdzie obecnie są nadwieszenia.

Dolne trybuny będą składane, stałe będą natomiast trybuny górne. Po obu stronach boiska powstanie specjalna strefa dla VIP-ów. W hali będą również m.in. restauracje oraz sklep kibica, a także specjalna strefa dla dziennikarzy, gdzie będą mogli porozmawiać z siatkarzami schodzącymi do szatni.

Będą również pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia oraz odnowa biologiczna dla zawodników. Najnowszym pomysłem ratusza w kwestii przebudowy Podpromia jest stworzenie Alei Gwiazd Siatkówki, która upamiętni najwybitniejszych zawodników związanych ze stolicą Podkarpacia.

Przetarg na przebudowę hali ma zostać ogłoszony w najbliższych tygodniach. Jak Podpromie będzie wyglądało po modernizacji, możecie zobaczyć TUTAJ.  

Wizualizacje: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Wizualizacje: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama