Nowa hala sportowa przy I LO w Rzeszowie. Koniec robót konstrukcyjnych

Roboty konstrukcyjne nowej hali I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie zakończyły się. Wykonano już także więźbę dachową, dach pokryto blachą trapezową.

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Budowa nowej hali sportowej I LO przy ulicy 3 Maja rozpoczęła się od rozebrania starej – w maju 2022 roku. Nowy obiekt buduje firma Polbud, inwestycja kosztuje ok. 12 mln zł. – Już w przyszłym roku uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnej hali – zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W miejscu rozebranej hali powstaje nowy, dwupoziomowy obiekt. Na parterze zaplanowano przede wszystkim boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Boisko będzie miało 15,25 x 23,80 m. Obok powstanie widownia na około 230 miejsc.

Parter uzupełnią m.in. pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki i sale zajęć indywidualnych. W podziemiach będą szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa. Nowa hala zostanie połączona z zabytkowym budynkiem I LO. Dodatkowa klatka schodowa pozwoli na wykonanie łącznika także na pierwszym piętrze. 

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Obecnie zakończono już roboty konstrukcyjne. Wykonano więźbę dachową z drewna klejonego. Dach pokryto blachą trapezową. Trwają roboty instalacyjne wewnątrz hali. Przebudowano już także ciepłociąg, wykonano przyłącz kanalizacji sanitarnej, deszczowej – przekazał w czwartek Artur Gernand. 

W najbliższym czasie ma być m.in. docieplany dach, montowana stolarka okienna i drzwiowa. Trwają przygotowania do wykonywania tynków i wylewek. Kolejne roboty będą polegały m.in. zamontowaniu na dachu instalacji fotowoltaicznej o mocy 28,8 kW. W tym roku planowane są również roboty elewacyjne i wykończeniowe.

Nowa hala sportowa I LO będzie wyposażona w windę. Na części łącznika hali z budynkiem szkoły zielony dach zostanie pokryty roślinnością. – Hala będzie gotowa na koniec czerwca przyszłego roku – zapowiadają miejscy urzędnicy. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama