Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Od poniedziałku przy hali Podpromie działa stały punkt kontroli autokarów. Policjanci i pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego do piątku (2 lipca) będą kontrolowali autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

W związku z luzowaniem obostrzeń spowodowanych pandemią, policjanci uruchomili stały punkt kontroli autokarów. Można je sprawdzać już od 14 czerwca. Jak w poprzednich latach, stałym miejscem kontroli jest parking przy hali Podpromie w Rzeszowie.

Kontrole prowadzą policjanci i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, w dni robocze (od poniedziałku do piątku) od godz. 6:00 do 9:00. Punkt kontroli będzie działał do piątku, 2 lipca.

W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów w miarę możliwości, doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – nr telefonu 47 821 33 12.

– Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów – zapewnia nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej KMP. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci i ITD sprawdzą m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem, którego kopią będzie dysponował kierowca. Policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie punkt, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama