Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

360 miejsc parkingowych przy ul. Dworaka w Rzeszowie to jednak za mało. Miasto w przyszłym roku chce wybudować przy targowisku kolejny parking. 

Gdy w 2017 roku przeniesiono targowisko z ul. Dołowej na ul. Dworaka pierwsze z czym mieszkańcy mieli problem, to z miejscami parkingowymi. Na początku powstało ich 200. Szybko okazało się, że to jednak zdecydowanie za mało i miasto postanowiło wybudować kolejnych 160 miejsc postojowych – na drugiej nitce ul. Dworaka.

Łącznie do dyspozycji jest 360 miejsc. Dużo? Niekoniecznie. Okazuje się, że szczególnie w niedziele przyjeżdża na targowisko tak dużo osób, że nawet wprowadzenie opłat za parkowanie wiele nie pomogło. Wciąż jest zbyt wielu chętnych na zakupy, a zbyt mało miejsc parkingowych.

Dlatego miasto przymierza się do budowy kolejnego parkingu przy targowisku. Na parking ma dwa pomysły. Pierwszy zakłada wybudowanie parkingu jednopoziomowego na 145 miejsc. Drugi – wielopoziomowy – na 220 pojazdów. Nowe miejsca projektowane są po prawej stronie ul. Dworaka, między mostkiem nad potokiem Młynówka a jednostką wojskową.

Choć miasto przezornie zleciło zaprojektowanie dwóch wariantów parkingu, to jednak z dużym prawdopodobieństwem można się spodziewać, że przy ul. Dworaka powstanie docelowo kolejny parking jednopoziomowy.

– Przy parkingu wielopoziomowym istnieje zbyt duże ryzyko zalewania terenu przez Młynówkę, a to byłoby niebezpieczne dla tych, którzy parkowaliby na dole – wyjaśnia Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Obecnie trwa projektowanie inwestycji. Na ten cel miasto przeznaczyło 107 tys. zł. Projekt powinien być gotowy do września. Inwestycja ma się zacząć w przyszłym roku. Ile będzie kosztowała? – Tego dowiemy się, gdy będzie gotowy projekt – twierdzi wiceprezydent Ustrobiński.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama