Zdjęcie: Sąd Rejonowy w Rzeszowie
Reklama

Przy ulicy Dołowej powstanie parking na około 100 miejsc dla Sądu Rejonowego w Rzeszowie. We wtorek zgodziła się na to Rada Miasta Rzeszowa. 

Wciąż nie ma podpisanego aktu notarialnego o przekazaniu działki przy ulicach Granicznej i Zielonej na osiedlu Drabinianka pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Miejscu urzędnicy liczą, że sprawę uda się sfinalizować najpóźniej w lipcu.

Aby miasto i Ministerstwo Sprawiedliwości podpisało dokument, Rada Miasta Rzeszowa musiała najpierw wyrazić zgodę na przekazanie na rzecz Skarbu Państwa działki (ok. 0,4 ha) przy ulicy Dołowej pod budowę parkingu. Tak się stało we wrotek. 

Zanim odbyło się głosowanie, Jerzy Jęczmienionka, radny PiS, dopytywał o plany miasta związane z pozostałymi działkami przy ulicy Dołowej. – Na części powstanie parking, a co z resztą? – pytał? 

– Parking na około 100 miejsc powstanie dla Sądu Rejonowego [sąsiaduje z ulicą Dołową – przyp. red.], na pozostałym terenie zostanie utworzony park – wyjaśnił Andrzej Gutkowski, wiceprezydent Rzeszowa. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W głosowaniu wszyscy radni byli za przekazaniem działki. To niezbędne w negocjacjach miasta z resortem sprawiedliwości. Miasto odda część działki, gdzie pierwotnie miała być nowa siedziba Sądu Okręgowego, ale nie dołożyły już 20 mln zł do budowy sądu. 

O współfinansowaniu nowego budynku sądu przez miasto mówiło się już od kilku lat. W przymiarkach po 10 mln zł mieli dać samorząd wojewódzki i miasta Rzeszowa. Temu pierwszemu pomysł się jednak nie spodobał i cały problem pozostawił na głowie miasta.

Gdy z kooperacji nic nie wyszło, Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, zapowiedział, że miasto dołoży 20 mln zł w zamian za oddanie Zamku Lubomirskich, z którego ma się wyprowadzić Sąd Okręgowy. Ostatecznie cała operacja będzie bezgotówkowa. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama