Przygotowania do budowy 82-metrowej wieży nad Wisłokiem [WIZUALIZACJE]

Około 100 mln zł będzie kosztowała budowa trzech nowych budynków mieszkalnych, w tym 82-metrowej wieży, nad Wisłokiem w okolicy Mostu Zamkowego. Inwestor rozpoczął właśnie sprzedaż mieszkań w wieży.

 

O pierwszych pracach przygotowawczych związanych z kontynuacją budowy nowych obiektów mieszkalnych nad Wisłokiem poinformował nas internauta „Pisul Maximus”, Czytelnik Rzeszów News. – Spychacz równał teren i geodeci coś mierzyli – napisał „Pisul Maximus”.

Rzeczywiście, firma deweloperska Capital Towers przygotowuje się do kolejnych prac budowlanych nad Wisłokiem, gdzie już powstała jedna szklana wieża mieszkalna. Oddano ją do użytku w lipcu ub. r. 17-piętrowa wieża ma 54 m wysokości. Znajdują się w niej 122 mieszkania, deweloper do sprzedania ma jeszcze tylko dwa.

Od początku było wiadomo, że nad Wisłokiem powstaną dwie mieszkalne wieże. Ta druga będzie jeszcze wyższa. Będzie miała 24 piętra o wysokości 82 m, a w niej 163 mieszkania. Capital Towers rozpoczął właśnie sprzedaż mieszkań.

– Ich wielkość wynosi od 30 do 113 m kw. Metraż będzie zróżnicowany – wyjaśnia Katarzyna Karkut, koordynator ds. sprzedaży w Capital Towers. Ceny mieszkań zaczynają się od 5850 zł brutto i rosną wraz z wysokością. Będzie to standard deweloperski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Budowa rozpocznie się wiosną 2016 r. Nowy etap budowy, składający się z trzech budynków, będzie kosztować do 100 mln zł. Przewidywany termin realizacji to około 30 miesięcy – tłumaczy Katarzyna Karkut.

Zapewnia, że 82-metrową wieżę będzie wyróżniała lokalizacja oraz jakość wykonania budynku. – Teren będzie przystosowany do potrzeb mieszkańców. Zadbamy o zieleń, drogi i przejścia, tak aby całość funkcjonowała na wysokim poziomie – dodaje Karkut.

Dojazd do nowych obiektów mieszkalnych ma przyszłym mieszkańcom ułatwić planowana przez Urząd Miasta w Rzeszowie przebudowa ulicy Cegielnianej. Chodzi o przebudowę odcinka od ul. Podwisłocze do ul. Wierzbowej. Droga będzie miała szerokość ok. 7 m. Wybudowany zostanie także chodnik. Prace budowlane mają się rozpocząć w przyszłym roku.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama