Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Drogowcy ogłosili przetarg na stworzenie dokumentacji trzeciego etapu rozbudowy ulicy Jana Pawła II w Rzeszowie. Na początku 2017 r. roku będzie z kolei przetarg już na wykonawcę robót drugiego etapu.

Od niedawna kierowcy mogą już jeździć zmodernizowanym ponad kilometrowym odcinkiem pierwszego etapu rozbudowy ul. Jana Pawła – od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego. Te roboty od końca sierpnia br. wykonywała firma Skanska, za które otrzyma ok. 9,6 mln zł.

– Odcinek został dopuszczony już do ruchu. W tej części ul. Jana Pawła II pozostały jeszcze do wykonania kosmetyczne prace – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Skanska wybudowała cztery nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodnik po prawej stronie o szerokości dwóch metrów i dwukierunkową, drugą w Rzeszowie po ul. Iwonickiej, ścieżkę pieszo-rowerową z czerwonego betonu asfaltowego po lewej stronie o szerokości trzech metrów.

– Wybudowano też specjalne krawężniki integrujące z wypustkami. Dzięki nim, osoby niewidome pod stopą czują, że znajdują się przy krawędzi jezdni – twierdzi Świder.

Skanska zmodernizowała również ponad 30-metrowy odcinek ul. Miejskiej oraz 130-metrowy odcinek ul. Senatorskiej. Przebudowano także skrzyżowanie z ul. Senatorską z ul. Miejską, oraz cztery wloty skrzyżowań z ul. Jana Pawła II.

Wybudowano też kanalizacją deszczową i odwodnienia, które będą odprowadzać wody do Wisłoka. Wzdłuż ulic zostały przebudowane głębokie i niebezpieczne rowy. Dzięki nowej kanalizacji mieszkańcy dzielnicy Budziwój nie będą narażeni nad podtopienia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Teraz drogowcy przygotowują się do kolejnego etapu rozbudowy ul. Jana Pawła II. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ogłosił przetarg na stworzenie dokumentacji trzeciego etapu modernizacji ulicy: od Ustronnej do Budziwojskiej pod Pomnik Grunwaldu. 

– To odcinek o długości ok. 1,7 km. Zakres inwestycji będzie podobny do tego, który w tej chwili został wykonany. Też powstaną nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodniki, ścieżki rowerowe, kanalizacja deszczowa, odwodnienia – zapowiada Andrzej Świder.

Miasto na dokumentację planuje wydać ok. 240 tys. zł. Z kolei na drugi etap rozbudowy ul. Jana Pawła II – od Św. Antoniego do Ustronnej – drogowcy mają już projekt budowlany.

– To około 840-metrowy odcinek. Na początku 2017 r. ogłosimy przetarg na wybór wykonawcy robót. Chcemy drugi etap zrealizować w tym samym roku, a trzeci w latach 2018-2019 – wyjaśnia dyrektor MZD.

Według drogowców, po zakończeniu pełnej modernizacji ul. Jana Pawła na prawie 4-kilometrowym odcinku zwiększy się bezpieczeństwo kierowców, a także pieszych i rowerzystów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama