Zdjęcie: Pixabay

Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ zaprasza mieszkańców Rzeszowa w wieku 60+ do udziału w projekcie „Przyjazne siłownie plenerowe”.

Projekt ma zachęcać rzeszowskie seniorki i seniorów do korzystania z siłowni plenerowych. Organizatorzy pokażą, że rzeszowskie siłownie są dogodnym miejscem do systematycznego uprawiania rekreacji dla osób w różnym wieku, także 60+. Zajęcia będą się odbywać w maju, czerwcu, lipcu br. w Parku Seniora przy ul. Ks. J. Popiełuszki. 

We wtorki od 9:15 do 10:30 będą zajęcia z instruktorem (nordic walking oraz ćwiczenia usprawniające na urządzeniach plenerowych), w czwartki od 9:15 do 10:15 zajęcia pod opieką wolontariuszy (gimnastyka „pod chmurką” oraz ćwiczenia usprawniające na urządzeniach plenerowych).

Udział w zajęciach jest płatny. Za pełny pakiet zajęć przez trzy miesiące trzeba zapłacić 25 zł. Pakiet obejmuje 10 zajęć nordic walking (ćwiczenia na urządzeniach plenerowych pod okiem wyszkolonego trenera) i 10 zajęć rekreacyjnych (gimnastyka + ćwiczenia na urządzeniach plenerowych pod okiem wyszkolonych wolontariuszy).

Pakiet obejmuje też udział w trzygodzinnym „dniu otwartym” 26 maja od 15:00 do 18.00 na siłowni plenerowej oraz gry i zabawy dla całych rodzin w parku przy ul. Ks. J. Popiełuszki. Seniorzy będą mogli również wziąć udział w wykładzie na temat roli aktywności fizycznej w życiu seniora 30 kwietnia w ODK Nowe Miasto (ul. Podwisłocze 6) o 12:00.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

To nie wszystko. 28 maja w sali konferencyjnej w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie (ul. 3 Maja) o 18:30 odbędą się wykłady ze specjalistą dietetyki.

Spotkanie organizacyjne, na którym uczestnikom projektu zostanie przekazany pełny harmonogram, odbędzie się 30 kwietnia br. w ODK Nowe Miasto (ul. Podwisłocze 6) o 12:00. W tym czasie odbędzie się jeszcze badanie sprawności funkcjonalnej i motorycznej ze specjalistą kinezogerontoprofilaktyki.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama