Reklama

Jak powiedzieć komuś „kocham”, nie używając tego słowa? Jak można nauczyć się pisać poezję? – to tylko wybrane pytania, na które znajdziecie odpowiedzi podczas Warsztatów Kreatywnego Pisania w Rzeszowie

Warsztaty odbędą się  w najbliższą środę (25 lutego) w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury przy ul. Jagiellońskiej 24. Poprowadzi je Katarzyna Bolec, poetka, anglistka, autorka tomiku poetyckiego „Plusk”, zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień w konkursach literackich m.in. w Konkursie im. Rainera Marii Rilkego (2011), Struna Orficka (2010), C. K. Norwida (2010).

Podczas warsztatów gościem specjalnym będzie Jacek Napiórkowski, poeta, prozaik, tłumacz, redaktor naczelny pisma literackiego „Nowa Okolica Poetów”, absolwent Nauk Politycznych w The City University of New York (USA) oraz Inżynierii Finansowej w University of Hull (Anglia).

Nowe rozwiązania w twórczości

Warsztaty organizują ludzie związani z projektem Gejzer Kreatywności. Czego się na nich dowiemy? Na warsztatach prowadzonych przez Katarzynę Bolec będzie można porozciągać swoje zwoje mózgowe poprzez szukanie niecodziennych zestawów słów, budowanie wyjątkowych metafor, próby definiowania na nowo oczywistych pojęć. Po takich ćwiczeniach można napisać wiersz lub powiedzieć komuś „kocham” nie używając tego słowa.

Jacek Napiórkowski podzieli się ze słuchaczami sposobami na poszukiwanie nowych rozwiązań w twórczości. Zdradzi, czy artysta też może popaść w marazm twórczy i zacząć w nudny, przewidywalny sposób powielać utarte frazy. Odpowie na pytanie, czy stosując codzienny „trening metafory” można nauczyć się pisać poezję? Napiórkowski, jako praktyk, opowie o swoich doświadczeniach pisarskich, a także przygodach z kulturą anglojęzyczną.

Odmienny punkt widzenia

Głównym celem kolejnej odsłony Warsztatów Kreatywnego Pisania jest ćwiczenie myślenia dywergencyjnego, czyli wielokierunkowego. Dla organizatorów ważne jest także przybliżenie zapomnianych lub niepopularnych artefaktów kulturowych lub interesujących postaci z Podkarpacia, które swoją twórczością propagują odmienny punkt widzenia. Dlatego w dotychczasowej formule oprócz konkretnych ćwiczeń wygłaszany jest też wykład.

Organizatorzy zachęcają do udziału w warsztatach wszystkich, którzy są zainteresowani rozwojem osobistym, nie tylko w kierunku artystycznym. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Początek o godz. 19:15. Warsztaty potrwają prawie 2 godziny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: