O wyzwaniach stojących przed rzeszowską oświatą będą dzisiaj (28 lutego) dyskutować władze Rzeszowa i miejscy radni.

Debata rozpocznie się godz. 17:00 w dużej sali konferencyjnej Grand Hotelu Rzeszów (I piętro, Sala FIDEL LOUNGE). Gośćmi debaty będą: Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa, Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Waldemar Szumny, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i dr Dariusz Zięba, ekspert prawa oświatowego, nauczyciel dyplomowany

Panel będzie podzielony na dwie części. W pierwszej części zaproszeni paneliści odpowiadać będą na problemy postawione przez osobę prowadzącą (z portalu TWiNN). W drugiej części do dyskusji włączą się przedstawiciele rzeszowskich mediów.

– Skupimy się na dyskusji o problemach i potrzebach edukacji w mieście Rzeszowie i to w kontekście tych elementów, na które wpływ mają władze samorządowe. Nie chcemy natomiast zagłębiać się zbytnio w wątki o programach nauczania. To są problemy rozstrzygane na polu rządowym i nasza debata nie będzie miała istotnego wpływu na to, jakie decyzje tam zapadają – mówi Barbara Kędzierska, redaktor naczelny portalu TWiNN.

Podczas debaty będą poruszane następujące tematy:

1. Próba oceny dzisiejszego stanu edukacji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

2. Konfrontacja z wynikami nauczania.

3. Uwagi do sposobu funkcjonowania szkół w Rzeszowie.

4. Wypracowanie kierunków niezbędnych zmian.

5. Przedyskutowanie potencjalnych nowatorskich pomysłów.

Debata potrwa około 2 godzin.

Reklama