Zdjęcia: Adam Janusz / WSIiZ Rzeszów

Świetlica dla ukraińskich gości kontynuuje swoją działalność. Nie ma żadnych opłat ani potrzeby wcześniejszej rezerwacji, wszyscy zainteresowani są mile widziani.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otworzyła świetlicę dla dzieci i dorosłych uchodźców z Ukrainy cztery tygodnie temu. Kontynuuje wszystkie zajęcia, które najlepiej się do tej pory sprawdziły.

– Dla dorosłych to lekcje języka polskiego oraz języka angielskiego, porady prawne i psychologiczne. Nadal czynny jest punkt bankowy oraz punkt pomocy przy wypełnianiu wniosków o nadanie numeru PESEL. Dodatkowo wprowadzamy dwie prelekcje: dotyczące świadczeń zdrowotnych dla uchodźców z Ukrainy oraz aktywnego poszukiwania pracy  – mówi dr Łukasz Błąd, dyrektor artystyczny klubu akademickiego IQ, w którym mieści się świetlica.

Oferta dla dzieci to niezmiennie warsztaty i zajęcia artystyczne z animatorami, kino z popcornem, kącik gier i ciepły posiłek. A dla wszystkich gości kawa, herbata, słodkie przekąski oraz strefa wi-fi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Świetlica „Przyjdź i odpocznij” czynna jest od wtorku do piątku. W dniach 29 marca – 1 kwietnia w godzinach 13:30-18:00. Świetlica opiera się na pracy wolontariuszy, czyli studentów i pracowników WSIiZ. Działa dzięki wsparciu finansowemu uczelni oraz zaprzyjaźnionych firm i instytucji. 

– Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami i instytucjami, które pomogą nam poszerzyć ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, jak i z firmami i punktami gastronomicznymi, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla naszych gości – dodaje dr Grażyna Bochenek, rzecznik WSIiZ. 

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama