Bal Kotylionowy
Zdjęcie: Mateusz Sieńko / RDK

Nastrój międzywojennych przyjęć, spotkanie tradycji z nowoczesnością, recital dawnych piosenek. W sobotę w Rzeszowie Bal Kotylionowy.

– Słynne w regionie Bale Kotylionowe dla mieszkańców Słociny, na które zapraszane były znane osoby z Rzeszowa i okolic, organizowała w okresie międzywojennym Helena Szajerówna – przypomina Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury.

Najważniejszą częścią każdego takiego balu był tzw. taniec z kotylionem. Towarzyszył mu powszechny w tamtym czasie zwyczaj obdarowywania kawalerów przez panny kotylionami.

– Dopiero w 2019 roku odbył się pierwszy po długiej przerwie Bal Kotylionowy. Spotkał się on z wielkim zainteresowaniem i wpisał się na stałe w kalendarz lokalnych – mówi Czarnota. 

Tegoroczne przyjęcie odbędzie się w sobotę, 20 listopada, w sali widowiskowej RDK filia Słocina, przy ul. Paderewskiego 154. 

Bal potrwa od godz. 18:00 do 22:00. W jego programie znajdzie się pokaz i kurs nauki walca, zabawa taneczna, recital dawnych piosenek w wykonaniu Mobilnej Filharmonii, prezentacja i odtworzenie zwyczaju obdarowywania kawalerów przez panny kotylionami, a także wspólne odtańczenie walca na koniec balu.

Udział w balu jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 510 355 747. 

Bal Kotylionowy
Zdjęcie: materiały RDK

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama