Zdjęcie: materiały organizatorów

Muzeum-Zamek w Łańcucie organizuje kolejne wydarzenie z cyklu „Przyjemności świata tego”. Tym razem gościem spotkania będzie Sławomir Szczocki z Działu Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie. 

W piątek, 10 maja, Sławomir Szczocki przedstawi historię Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, powszechnie znanej jako Konstytucja 3 maja. O godzinach 9:00 i 11:00 Muzeum zaprasza młodzież szkół średnich na prelekcję i warsztaty „Odrodzenie w upadku, czyli wszystko co chcieliście wiedzieć o Konstytucji 3 maja, ale baliście się zapytać”.

Na 17:00, w ramach otwartych cyklicznych spotkań, zaplanowano wykład „Konstytucja 3 maja. Tajemnice wielkiej historii”. Spotkania będą połączone z indywidualnym zwiedzaniem wystaw na parterze dawnej Oranżerii. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy przesyłane na adres: edukacja@zamek-lancut.pl

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Przyjemności świata tego” to cykl wydarzeń z użyciem multimediów do prezentacji malarstwa, fotografii, grafik, filmów i muzyki, by zilustrować dawne wydarzenia: bale, polowania, podróże, tzw. bywanie – wyścigi, wizyty, itp. Prezentacje, skierowane głównie do ludzi młodych, studentów i licealistów, odbywają się w d. Oranżerii oraz Ujeżdżalni. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama