Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na swoim profilu na portalu społecznościowym zamieścił zdjęcia zawierające treści antysemickie. Okazał się nim znany już policjantom pseudokibic Resovii.

Postępowanie w związku z propagowaniem na portalu internetowym treści antysemickich prowadzili pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców. Zebrane przez policjantów informacje pozwoliły zidentyfikować autora wpisu. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego znany już policjantom pseudokibic Resovii. W sierpniu policjanci zatrzymali go w związku z pobiciem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Mężczyzna wykorzystując swój profil na jednym z portali społecznościowych zamieścił zdjęcia zawierające treści antysemickie. W poniedziałek policjanci zatrzymali i przesłuchali 18-latka. Przedstawili mu zarzut publicznego znieważenia grupy osób na tle narodowościowym. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności” – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama