Policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców Resovii Rzeszów. Jeden z nich jest podejrzany o pobicie mężczyzny.

Do pobicia doszło w październiku w Rzeszowie. Dwaj młodzi ludzie podeszli do spotkanego mężczyzny. Zażądali by określił się, jakiemu klubowi kibicuje. Gdy odmówił, został skopany i pobito go pięściami. Chwilę później, gdy pokrzywdzony wracał do domu, zaczepiła go grupa kilkunastu mężczyzn. Pokrzywdzony próbował uciekać.

„Napastnicy dogonili go jednak i ponownie pobili. W tej grupie był przynajmniej jeden ze sprawców wcześniejszego pobicia” – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Z uwagi na to, że okoliczności towarzyszące pobiciu wskazywały na pseudokibiców, sprawą zajęli się policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców rzeszowskiej komendy. Wytypowali podejrzewane osoby. To mieszkańcy Rzeszowa w wieku 18 i 20 lat. Wczoraj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Byli już notowani jako aktywni pseudokibice Resovii.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W piątek podczas przesłuchania policjanci przedstawili 20-latkowi zarzut pobicia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Na razie drugi zatrzymany został przesłuchany w charakterze świadka. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia pozostałych uczestników zdarzenia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Zdjęcie: KWP Rzeszów

Reklama