Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wraz z innymi osobami zaatakowali funkcjonariuszy chcących zapobiec ustawce z pseudokibicami Igloopolu Dębica. Dwóch kiboli Wisłoki zostało tymczasowo aresztowanych.

Funkcjonariusze patrolowali ulice miasta ze szczególną uwagą na środowiska kibiców. Podczas kontroli dworca PKP w Dębicy, w kierunku siedmiu policjantów spomiędzy bloków pobliskiego osiedla wybiegła 30-osobowa grupa mężczyzn, którzy zaatakowali funkcjonariuszy. Policjanci odparli chuligański atak, jednak sprawcy uciekli w kierunku ulicy Głowackiego.

Niegroźnych obrażeń doznało trzech funkcjonariuszy. Zaraz po zdarzeniu policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Dębicy w wieku 28, 26 i 24 lat. Wszyscy są dobrze znani dębickiej policji. W sobotę na jej  wniosek i prokuratora rejonowego w Dębicy sąd zastosował wobec 28-latka i 26-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Są podejrzani o czynna napaść na policjanta. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 10.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

24-latek, trzeci z zatrzymanych pseudokibiców, po przeprowadzonych czynnościach został zwolniony. Policjanci identyfikują pozostałych uczestników ataku na policjantów.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

Reklama