Reklama

28 października w Galerii Nowy Świat w Rzeszowie będzie działał punkt informacyjny Narodowej Loterii Paragonowej. Ci, którzy zrobią zakupy na minimum 10 zł i przyjdą z paragonem fiskalnym będą mogli go zarejestrować i wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Punkt informacyjny Loterii Paragonowej w Galerii Nowy Świat przy ul. Krakowskiej 20 to wspólne przedsięwzięcie Izba Skarbowa w Rzeszowie i Podkarpackiego Urzędu Skarbowego. Punkt będzie czynny w najbliższy piątek (28 października) od godz. 12:00 do 18:00 na poziomie 0 rzeszowskiej galerii handlowej.

– Odwiedzający nasze stanowisko będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o Narodowej Loterii Paragonowej a osoby, które na miejscu zdecydują się zarejestrować swój paragon lub wezmą udział w quizie mogą liczyć dodatkowo na nagrody niespodzianki – zachęca Agnieszka Siwy z Izby Skarbowej w Rzeszowie.

Uruchomiony zostanie również dyżur ekspercki, na którym na pytania zainteresowanych oczekiwać będzie z fachową wiedzą dotyczącą przepisów o stosowaniu kas fiskalnych specjalista z Podkarpackiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie.

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja Ministerstwa Finansów mająca zachęcić obywateli do odbierania, a przedsiębiorców do wręczania paragonów fiskalnych. Wspiera rzetelnych przedsiębiorców i rzetelnych podatników.

Aby wziąć udział w loterii, trzeba zrobić zakupy za minimum 10 złotych i zarejestrować rachunek na stronie: loteriaparagonowa.gov.pl. Paragon musi być zgłoszony do loterii w miesiącu zakupu.

Można wziąć udział w losowaniu nagród, m.in. samochodów, tabletów i laptopów. Raz w miesiącu można wygrać samochód Opel Astra, a raz na kwartał Opel Insignia.

Narodowa Loteria Paragonowa ruszyła w 2015 r. i miała trwać do 30 września br., ale resort finansów przedłużył ją o kolejne pół roku – do końca marca 2017 r.

Loteria cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Miesięcznie rejestrowanych jest ok. 5 mln paragonów fiskalnych, łącznie w systemie jest już ponad 110 mln paragonów. Najbliższe losowanie nagród odbędzie się właśnie 28 października, czyli wtedy, gdy w Nowym Świecie będzie działał punkt informacyjny Loterii.

Losowane można śledzić w TVP Regionalna lub na loteriaparagonowa.gov.pl.

W Loterii Paragonowej może wziąć udział każdy, kto skończył 18 lat. Przewidziano również nagrody dla przedsiębiorców, którzy wystawili zwycięski paragon premiowany nagrodą główną.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama