Reklama

W poniedziałek w rzeszowskiej Plazie uruchomiony został Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa. Petenci mogą załatwiać sprawy urzędowe 6 dni w tygodniu od poniedziałku do soboty w godzinach 10-18.

[Not a valid template]

 

Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa to kolejna nowość, jaka w ostatnim czasie pojawiła się w CH Plaza Rzeszów. Mieszkańcy będą mogli w łatwy sposób m.in. wyrobić lub wymienić dowód osobisty oraz zameldować się.

Punkty Rzeszowskiego Magistratu działające w centrum handlowym to jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce. – Rzeszów jest pierwszy miastem, które uruchomiło Punkty Obsługi Mieszkańców w centrach handlowych. Można powiedzieć, że przetarliśmy szlaki, a teraz inne miasta w Polsce biorą z nas przykład – tłumaczył podczas otwarcia Punktu w Plazie Marcin Stopa, sekretarz miasta.

– Pomysł Punktu Obsługi Mieszkańców w centrach handlowych pojawił się już wiele lat temu. Chodziło o to, aby szukać możliwości coraz lepszej obsługi naszych klientów. Miały to być miejsce bez kolejek, czynne w dogodnych godzinach. I takie zadania spełniają właśnie nasze Punkty w galeriach. Łatwo do nich dojechać i zaparkować. Są też przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i czynne 6 dni w tygodniu od 10 do 18 łącznie z sobotami – dodaje Stopa.

W Punkcie Obsługi Mieszkańców rzeszowskiego magistratu można wyrobić lub wymienić dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Ponadto można zameldować się, na pobyt stały lub czasowy oraz wymeldować. Mieszkańcy Rzeszowa w POM mogą także uzyskać numer PESEL oraz zarejestrować auto i zgłosić jego sprzedaż. Punkt Obsługi Mieszkańców w Plazie będzie również biurem podawczym Urzędu Miasta.

POM znajduje się na pierwszym piętrze Plazy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.