Zdjęcie: Pixabay

Od 1 listopada br. do 31 marca 2022 roku, w piątki Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rzeszowie będą nieczynne.

W Rzeszowie są dwa takie punkty – przy al. Sikorskiego 428 i ul. Ciepłowniczej 11. Od 1 kwietnia do końca listopada, oprócz wtorku, czwartku i soboty, otwarte były również w piątki. Od 1 listopada do końca marca przyszłego roku w piątki PSZOK-i będą nieczynne.

– W okresie zimowym zdecydowanie zmniejsza się zainteresowanie punktami ze strony mieszkańców. W pozostałe dni punkty będą działać tak jak obecnie. Będą czynne od godz. 10:00 do 18:00 – poinformował Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

W PSZOK-ach przyjmowane są m.in. chemikalia i przeterminowane leki, baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble, odpady budowlane, zużyte opony, odpady zielone, szkło, metale oraz tworzywa sztuczne.

Właściciele domów za darmo mogą oddać w ciągu roku do 5 m sześc. odpadów remontowo-budowlanych i do 8 opon. Poza limitami opłaty są następujące: 380 zł za 1 m sześc. odpadów remontowo-budowlanych i opony do 17 cali – 10 zł/szt. i powyżej 17 cali 25 zł/szt.

W przypadku nieruchomości niezamieszkałych opłaty ponad limit wynoszą:

– odpady zielone – 116 zł / m sześc.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– odpady remontowo-budowlane – 380 zł /m sześc.

– odpady wielkogabarytowe – 30 zł / m sześc.

– opony jak powyżej

Szczegóły możecie sprawdzić na stronie www.mpgk.pl. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama