Zostali wyposażeni w nowoczesne narzędzie pozwalające na podniesienie jakości, efektywności oraz przede wszystkim skuteczności oględzin. Pozwoli to np. na szybsze odblokowanie drogi po wypadku.

[Not a valid template]

 

Zakupiony z pieniędzy Urzędu Miasta w Rzeszowie Quick Map 3D to system dwu i trójwymiarowego mapowania wizualizacji i rekonstrukcji zdarzeń drogowych, kryminalnych, katastrof lotniczych, kolejowych, budowlanych.

„To nowoczesne urządzenia znakomicie podnoszące jakość pracy policjantów przy tak ważnej czynności procesowej, jaką są oględziny miejsca zdarzenia” – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Składający się z laserowego miernika, palmtopa oraz specjalistycznego oprogramowania zestaw o wartości 39 tys. złotych zakupiła Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Podstawowe zalety urządzenia to szybkość, bezpieczeństwo, jakość i funkcjonalność. Szybkość wykonywanych na miejscu zdarzenia czynności ma niejednokrotnie ogromne znaczenie. Quick Map 3D pozwala na dokładne wymiarowanie i odtworzenie dużych i złożonych przestrzeni wielokrotnie szybciej niż w przypadku klasycznych technik przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej dokładności i precyzji.

„Pozwoli to np. na szybsze odblokowanie drogi po wypadku. Jego zastosowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia” – informuje policja.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pomiary, które wcześniej wymagały wejścia na jezdnię i poruszanie się po miejscu zdarzenia mogą być wykonane np. pobocza w promieniu kilkudziesięciu metrów. Jakość pomiarów zapewnia precyzja laserowego miernika połączona z automatyzacją zbierania i zapamiętywania danych. Wyeliminuje potencjalne błędy w wymiarowaniu.

Quick Map 3D jest urządzeniem działającym w każdych warunkach atmosferycznych. Właściwości zachowuje w przedziale temperatur od -30 do +60 stopni, jest odporne na kurz i wodę, umożliwia szybki pomiar łuków, krzywizn i spadków terenu.

Urządzenie może być w stosowane do każdego rodzaju zdarzeń, począwszy od kolizji i wypadków drogowych poprzez zdarzenia kryminalne na katastrofach kończąc. Może być wykorzystywane przez policjantów, biegłych, ale również w czynnościach prokuratorskich czy sądowych.

Quick Map 3D pierwszej kolejności będzie wykorzystywany przy obsłudze najpoważniejszych zdarzeń drogowych. Policjanci drogówki z ekip wypadkowych już rozpoczęli szkolenia z zakresu jego obsługi.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama