Reklama

Dobra wiadomość dla młodych ludzi. Radni Rzeszowa zgodzili się przeznaczyć 285 tys. złotych na budowę dirtparku i kolejne 160 tys. zł na snowpark.

[Not a valid template]

 

W ubiegłym roku radni obiecali młodym mieszkańcom miasta, że w 2014 roku w przy rzeszowskiej hali Podpromie powstanie snopark i dirtpark. Niestety, po ogłoszeniu założeń budżetu na nowy rok, okazało się, że inwestycje się w nim nie znalazły. Urzędnicy jednak znaleźli dodatkowe pieniądze na ten cel.

– Radni nie mieli żadnych wątpliwości, co do słuszności tej inwestycji i projekt przeszedł. Dodatkowe środki w wysokości 285 tys. zł na dirtpark i 160 tys. zł na snowpark będą w budżecie – mówi Waldemar Szumny, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Projekt budowy został już zaakceptowany przez komisję opiniowania projektów inwestycyjnych. Oba parki mają być wybudowane na terenie zajmującym pół hektara, obok hali Podpromie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Snowpark to miejsce dla snowboardzistów oraz narciarzy, a dirtpark dla osób lubiących ekstremalną jazdę na rowerach. Snow park powstanie na skarpie od strony Wisłoka, gdzie mają zostać usypane najazdy i zbudowane przeszkody. Dirt park zaplanowany jest natomiast od południowej strony skateparku. Na opracowanie obu projektów urzędnicy wydali już 24 tys. zł. Koszt budowy obu torów szacuje się na ok. 300 tys. zł.

httpv://www.youtube.com/watch?v=PM9AlkNl1ss

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama