Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

30-, 90- i 180-dniowe – o takie bilety od 1 lutego wzbogaci się oferta Zarządu Transportu Miejskiego. 

Radni w poniedziałek podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa przegłosowali wprowadzenie nowych rodzajów biletów na przejazd miejskimi autobusami, obsługiwanymi przez rzeszowskie MPK. Radni decyzję podjęli jednogłośnie.

Marcin Fijołek, szef klubu PiS, zwrócił przy okazji uwagę na to, czy nie warto pomyśleć także o tym, aby obniżyć cenę biletów jednorazowych (normalny kosztuje 3 zł).

– Nie należymy do miast, gdzie bilety są najtańsze. My, jako radni PiS, chcemy, aby transport miejski był również atrakcyjny pod kątem kosztów przejazdów, aby jak najwięcej osób z niego korzystało – powiedział Marcin Fijołek.

Nowe rodzaje biletów będzie można kupić od 1 lutego Punktach Obsługi Pasażerów. Do 11 rodzajów dołączy bilet 30-dniowy sieciowy i liniowy oraz 90 – i 180-dniowe sieciowe. Bilety mają być ważne od dnia zakupu.

Cena 30-dniowego normalnego biletu będzie taka sama, jak dotychczasowej sieciówki – 88 zł. Za 30-dniowy bilet liniowy zapłacimy 70 zł (normalny). Za bilet 90-dniowy zapłacimy 249 zł, a za 180-dniowy – 499 zł. W pierwszym przypadku zaoszczędzimy 15 zł, a w drugim – 27 zł.

Z oferty ZTM od 1 lutego zniknie bilet miesięczny trasowany, ponieważ zainteresowanie nim było bardzo nikłe.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że jest tylko bilet 5 dniowy. Dzisiaj wielu ludzi przylatuje samolotami na tydzień i taki bilet 7 dniowy byłby w sam raz. Podobnie z biletem 14 dniowym. Dystrybucja podobnie jak z obecnie z biletem 5 dniowym.

Comments are closed.