Reklama

Rafał Wilk, były rzeszowski żużlowiec, jest jednym z bohaterów teledysku Krzysztofa Cugowskiego, byłego wokalisty Budki Suflera.  

Rafał Wilk wystąpił w teledysku pt. „Przebudzenie”. Jego reżyserem jest Wojciech Czerniatowicz. Zdjęcia kręcono w klimatycznych plenerach Loret Chodel. Piosenka „Przebudzenie” pochodzi z albumu o tym samym tytule. To pierwszy krążek Krzysztofa Cugowskiego z solowym materiałem po ponad 30-letniej przerwie.

„Mistrzowie świata, medaliści, mistrzowie olimpijscy… obdarzeni nadludzką siłą i wytrzymałością… walczą… ich też dotyka los… bezsilni, bezradni… walczą… Historia opowiedziana w teledysku dotyczy zmagań z przeciwnościami losu. Ilustrują ją zdjęcia takich bohaterów sportowych, jak Bartłomiej Bonk, Aneta Konieczna, Rafał Wilk, którzy gościnnie wzięli udział w filmie” – czytamy w opisie teledysku.

Bartłomiej Bonk jest brązowym medalistą olimpijskim z Londynu oraz mistrzem Europy (2015). U Anety Koniecznej tuż przed igrzyskami w Londynie zdiagnozowano nowotwór.

Obecnie 41-letni Rafał Wilk jest wychowankiem Stali Rzeszów. W młodości odnosił sukcesy na żużlowym torze. 3 maja w 2006 r. stracił władzę w nogach po wypadku w Krośnie.

Rafał wtedy był zawodnikiem miejscowego KSŻ. Podczas meczu z GTŻ Grudziądz, wpadł w koleinę, wyrzuciło go na bandę, odbił się od niej i padł na torze. Jechał za nim klubowy kolega, 16-letni Martin Vaculik, który nie zdążył ominąć Rafała i przejechał po jego plecach.

Po wypadku i długiej rehabilitacji Rafał Wilk nie zerwał ze sportem. Zaczął uprawiać narciarstwo zjazdowe na nartach jednośladowych mono ski. Zaczął też trenować handbike, czyli kolarstwo ręczne, w którym odnosi ogromne sukcesy. Rafał jest m.in. dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim z Londynu w handbike’u.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: