Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Ragnar Ólafsson, wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii, przyjedzie do Rzeszowa. 22 lutego zagra koncert w pubie „Underground”.

Ragnar Ólafsson jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne  gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.

Najbardziej znanym z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii) i koncertował w ponad 30 krajach. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.

W 2016 roku Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk, country.

Ragnar Ólafsson na przełomie lutego i marca przyleci do Polski na krótką trasę koncertową. Promować będzie swój debiutancki album „Urges”, który zbiera już pierwsze bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej.

Na liście 15 polskich miast, w których wystąpi islandzki artysta, jest także Rzeszów. Ragnar Ólafsson 22 lutego (czwartek) zagra w pubie „Underground” (ul. Matejki 10). Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety w cenie 15 zł. Dostępne są także w pubie w przedsprzedaży codziennie od 17:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama