Reklama

Do 26 sierpnia trwają zgłoszenia do udziału w warsztatach z cyklu Rails Girls. Przeznaczone są dla kobiet, które chciałyby rozpocząć przygodę z programowaniem.

Rails Girls odbędzie się w Rzeszowie po raz pierwszy. Warsztaty potrwają dwa dni (17-18 września) na Politechnice Rzeszowskiej.

W trakcie szkolenia uczestniczki będą pracować w trzyosobowych grupach pod okiem doświadczonych mentorów. Poznają podstawy programowania w języku Ruby i na podstawie świeżo nabytej wiedzy stworzą swoją pierwszą aplikację.

Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić formularz dostępny na stronie: railsgirls.com/rzeszow. Zapisy trwają do 26 sierpnia.

Kolejność zgłoszeń nie ma jednak znaczenia. Jeśli liczba chętnych przekroczy liczbę przewidzianych miejsc, uczestniczki, które wezmą udział w Rails Girls Rzeszów, zostaną – na podstawie nadesłanych kwestionariuszy – wybrane przez prowadzących.

– Chodzi nam o to, żeby w zajęciach wzięły udział takie dziewczyny, które naprawdę chcą nauczyć się programować, wyniosą z nich maksymalnie dużo i być może dzięki temu uda im się coś zmienić w swoim życiu. M.in. takim kryterium będziemy się kierować przy  tworzeniu listy uczestniczek – tłumaczy Róża Szylar, organizatorka Rails Girls Rzeszów.

– Oczywiście, chcielibyśmy, żeby w warsztatach wzięło udział jak najwięcej pań, jednak aby nauka była efektywna, praca powinna odbywać się w niedużych grupach – dodaje Szylar.

Uczestniczki nie muszą mieć żadnego doświadczenia programistycznego ani specjalistycznej wiedzy. Do udziału w warsztatach potrzebny jest wyłącznie laptop.

Rails Girls to uznana marka, pod którą organizowane są warsztaty programowania dla kobiet na całym świecie. Rails Girls wywodzą się z Finlandii, a pierwsza polska edycja odbyła się cztery lata temu w Krakowie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: