Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie zaprasza kobiety w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne. 

Badania są częścią VII edycji kampanii „Rak a zdrowie”. Akcja rozpoczęła się w czwartek (24 września) i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i całego powiatu rzeszowskiego. Badania mammograficzne można wykonywać w każdy poniedziałek, środę i czwartek
w godz. 7:00-16:00, w Pracowni  Mammograficznej w ZOZ nr 2 przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie. 

Dodatkowo, kobiety, które przebadają się w terminie 24 września – 14 grudnia br., mogą wziąć udział w losowaniu nagród. W tegorocznej edycji do wygrania jest blisko 50 atrakcyjnych nagród rzeczowych, m.in. zestawy kosmetyków, drobne sprzęty RTV i AGD, suplementy diety i inne. Nagrodą główną jest stacjonarny rower treningowy o wartości 500 zł

Aby wziąć udział w loterii wystarczy zakupić los w Pracowni Mammograficznej za symboliczną złotówkę.

Kobiety, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat, mogą się przebadać bez skierowania i całkowicie bezpłatnie. Rejestracja na badanie odbywa się telefonicznie pod nr. tel. 17 86 13 634 i 17 86 13 605, mailowo: radiologia@zoz2.pl lub osobiście w Rejestracji RTG.

Kampania „Rak a zdrowie” realizowana jest przez ZOZ nr 2 w Rzeszowie już po raz siódmy. Dotychczas przebadało się ponad 3000 kobiet – dzięki temu udało się wykryć 166 zmian nowotworowych we wczesnym stadium rozwoju, a 64 kobiety skierowano na dalszą diagnostykę.

– Wczesne rozpoznanie zmian nowotworowych pozwala podjąć odpowiednie leczenie i znacznie zwiększa szanse na szybkie i pełne wyleczenie choroby – podkreśla Katarzyna Tokarz z ZOZ nr 2 w Rzeszowie. 

Więcej informacji na temat kampanii znaleźć można stronie www.rakazdrowie.pl

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: